Zdrowe i piekne włosy
Włosy

Czy mężczyzna powinien używać odżywki do włosów?

Wielu mężczyzn żyje w przekonaniu, że odżywka do włosów to typowo kobiecy produkt. Prawda jest inna – dojrzały i świadomy mężczyzna dba o swoje włosy i powinien jej używać. Odżywka…

Wielu mężczyzn żyje w przekonaniu, że odżywka do włosów to typowo kobiecy produkt. Prawda jest inna – dojrzały i świadomy mężczyzna dba o swoje włosy i powinien jej używać. Odżywka to najlepsza broń w walce o zdrową i piękną grzywę.

W czasach przed transformacją ustrojową ilość dostępnych w Polsce kosmetyków była bardzo ograniczona. Te, które pojawiły się w latach ’90 w głównej mierze dedykowane były kobietom. Będąc dzieckiem widzieliśmy mamę dbającą o swoją urodę, za to u ojca poza szczoteczką do zębów i maszynką do golenia, mogliśmy zobaczyć co najwyższej balsam na podrażnienia. Nic więc dziwnego, że większość z nas uważa, że odżywka do włosów to wynalazek przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Nadszedł jednak czas, żebyśmy jako mężczyźni zaczęli bardziej dbać o siebie.

Czy mężczyzna powinien używać odżywki do włosów?

Myślisz, że tylko wielokrotnie farbowane włosy u kobiet ulegają zniszczeniu? Pomyśl raz jeszcze. Suszenie włosów ciepłym powietrzem, siarczysty mróz, spore nasłonecznienie czy wizyta w saunie – wszystkie te czynniki wpływają niekorzystnie na stan naszych włosów. Nawet jeżeli suszysz je w sposób naturalny, zimą nosisz czapkę, latem słomiany kapelusz a sauny nie lubisz, to wciąż nie unikasz problemu. Codzienne szczotkowanie lub czesanie włosów sprawia, że uszkodzeniu ulegają mieszki włosowe. W konsekwencji nasze włosy potrzebują wzmocnienia.

Stosowany przez mężczyzn szampon świetnie sprawdza się podczas czyszczenia skóry głowy. Jednak nie zatrzymuje on niestety we włosach wilgoci, co sprawia, że stają się one suche i kruche. Co więcej, szampon w celu czyszczenia otwiera naskórek włosa, ale go następnie nie zamyka. Stosowanie odżywki blokuje zanieczyszczenia poprzez zamkniecie owego naskórka. Ponadto, pozwala na pielęgnację i poprawę jakości włosów. Używanie odżywki pomaga również w dokonywaniu stylizacji włosów.

Jaką odżywkę wybrać?

Najlepiej jest dobrać odżywkę dostosowaną do rodzaju męskich włosów.

Włosy cienkie

Jeżeli Twoje włosy są cienkie, powinieneś używać odżywki zwiększającej objętość. Dzięki niej dojdzie do zachowania wilgoci w potrzebujących tego miejscach skróty głowy. W konsekwencji Twoje słabe włosy zostaną wzmocnione.

Włosy gęste

Posiadając gęste włosy prawdopodobnie nie zależy Ci na zwiększeniu ich objętości. Dlatego powinieneś sięgnąć po odżywkę nawilżającą. Zapewni ona włosom składniki odżywcze i tym samym pomoże naprawić rozdwojone końcówki. Wzmocni również Twoje włosy i będzie chronić przed ich dalszym uszkodzeniem.

Włosy suche

Jeżeli Twoje włosy są suche to najbardziej skorzystają na używaniu odżywki. Ważne jest jednak, by była ona dedykowana właśnie włosom suchym. Dzięki wzbogaconej w witaminy odżywce Twoje włosy otrzymają wsparcie, jakiego potrzebują. Odżywi ona łuski włosów, zatrzyma w nich wilgoć i nada blasku.

Włosy tłuste

Najtrudniej jest zadbać o włosy tłuste. Z jednej strony nie chcesz dodawać im wilgoci i ich przeciążać, a z drugiej chciałbyś o nie zadbać. W takim przypadku powinieneś używać odżywki ze specjalnymi składniami – np. mentolem i olejem z drzewa herbacianego. To one pomagają usunąć nadmiar tłustych substancji a zarazem nie uszkadzają skóry głowy.

Jak używać odżywki?

Wszystko zależy od odżywki jakiej zamierzasz używać dla swoich włosów. Do wyboru są różne rodzaje. Możesz zdecydować się na odżywkę, którą stosować będziesz za każdym razem po umyciu włosów szamponem. Spółkujesz ją tuż po jej użyciu.

Zupełnie innym rozwiązaniem jest stosowanie odżywki, którą należy pozostawić na skórze głowy co najmniej przez godzinę. Wtedy korzystasz z niej mniej więcej raz w tygodniu. Jednak mężczyźni niezbyt często decydują się na takie rozwiązanie.

Istnieje również sposób pośredni, czyli odżywka, którą nakładasz na zaledwie 15 minut. W ten sposób zazwyczaj używa się odżywki głęboko rewitalizującej. Nie stosuje się jej częściej niż dwa razy w miesiącu.

Najlepiej jest zapoznać się dokładnie z informacjami zawartymi na etykiecie produktu. Wtedy mamy pewność jak najoptymalniej używać naszego produktu. Jednak niezależnie od sposobu, najważniejsza w stosowaniu odżywki jest regularność.

Published: 05/02/19

Comments are closed.