Mycie włosów metodą OMO
Kosmetyczne ABCWłosy

Mycie włosów metodą OMO

Jeżeli włosy się puszą, ciężko je wygładzić, a końcówki żyją własnym życiem, warto spróbować mycia metodą OMO. Co kryje się pod tymi trzema literami? O – odżywianie, M – mycie,…

Jeżeli włosy się puszą, ciężko je wygładzić, a końcówki żyją własnym życiem, warto spróbować mycia metodą OMO. Co kryje się pod tymi trzema literami? O – odżywianie, M – mycie, O – odżywianie. Ta trzyetapowa pielęgnacja włosów potrafi doprowadzić je do porządku w zaledwie kilka chwil. Nie u każdego zdaje jednak egzamin. U kogo w takim razie się sprawdzi i jak ją zastosować? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.


Dlaczego warto i u kogo sprawdzi się metoda OMO?

Naprzemienne używanie odżywki, szamponu i odżywki, sprawia, że chronimy włosy przed nadmierną suchością. Szampony, szczególnie te z dużą ilością SLS, silnie wysuszają i odtłuszczają łuski włosa, sprawiając, że kosmyki pozbawione są blasku i sprężystości. Dzięki metodzie OMO włosy, a w szczególności ich końce, chronione będą przed nadmiernym wysuszeniem. Taka pielęgnacja dogłębnie je nawilża i lekko natłuszcza oraz zabezpiecza przed wysokimi lub niskimi temperaturami.

Metoda ta nie sprawdzi się jednak w przypadku każdych włosów. Te, które łatwo obciążyć mogą stać się zbyt ciężkie. Znakomicie poradzi sobie z kolei z pasmami wysokoporowatymi, średnioporowatymi, zniszczonymi i przesuszonymi. Dobrze je zregeneruje, wzmocni i nawilży.

 

O jak odżywianie

W pierwszym etapie pielęgnacji metodą OMO stawiamy na odżywianie. W tym celu użyć możemy oleju, maski lub zwykłej sklepowej odżywki. Możemy też połączyć odżywkę lub maskę z wybranym olejem. Taka kombinacja w wielu przypadkach sprawdzi się najlepiej. Kosmetyk nakładamy na pasma włosów od wysokości ucha aż po same końce. Co ważne, na tym etapie go nie zmywamy.

 

M jak mycie

Następne w kolejności jest odpowiednie oczyszczenie włosów. Aby było ono jak najbardziej skuteczne, warto użyć szamponu bez dodatku SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES (Sodium Laureth Sulfate). Pamiętajmy jednak, że myjemy tylko skórę głowy. Całość, wraz z nałożoną wcześniej odżywką, spłukujemy letnią wodą.

 

O jak odżywianie po raz drugi

Ostatni etap pielęgnacji metodą OMO to kolejna dawka odżywiania. Tym razem postawmy na silnie działającą odżywkę lub maskę. Ważny będzie bogaty skład kosmetyku oraz jego właściwości regenerujące i odbudowujące. Również w tym przypadku dodać można kilka kropel olejku. Całość trzymamy na głowie tak długo, jak zaleca producent. Włosy zmywamy letnią wodą, zawijamy je na chwilę w ręcznik, a następnie pozostawiamy do naturalnego wyschnięcia lub suszymy chłodnym nawiewem.

 

Jak często?

Niektórzy stosują tę metodą codziennie. Nie każdy ma na to jednak czas. Wystarczy zatem, że taką pielęgnację zastosujemy przynajmniej dwa razy w tygodniu. W wielu przypadkach już tyle wystarczy, aby uzyskać upragniony efekt.

SPRAWDŹ TAKŻE, CZYM CZESAĆ WŁOSY – SZCZOTKĄ CZY GRZEBIENIEM?

Published: 15/08/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.