Lepiej unikaj tych błędów w pielęgnacji włosów
Włosy

Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów

Kondycja Twoich włosów, zdecydowanie odbiega od ideału! Niestety zbyt częste farbowanie, suszenie czy prostowanie doprowadziło do takiego stanu rzeczy. Nic więc dziwnego, że szukasz sprawdzonych metod, które zregenerują Twoją fryzurę…

Kondycja Twoich włosów, zdecydowanie odbiega od ideału! Niestety zbyt częste farbowanie, suszenie czy prostowanie doprowadziło do takiego stanu rzeczy. Nic więc dziwnego, że szukasz sprawdzonych metod, które zregenerują Twoją fryzurę i przywracając jej blask. W dzisiejszym artykule skupimy się na błędach, których lepiej unikać w codziennej pielęgnacji włosów.

 6 najczęstszych błędów w pielęgnacji włosów

Zazwyczaj nie przykładamy aż tak dużej wagi do kondycji naszych włosów, do póki ich stan nie okaże się krytyczny. Niestety, sami pracujemy na taką sytuacje codziennie susząc, prostując, upinając włosy w niewłaściwy sposób. Zatem jakie błędy w pielęgnacji włosów popełniamy najczęściej? Oto i one!

  • TEMPERATURA WODY

Traktowanie włosów zbyt zimną lub gorącą wodą negatywnie wpływa na ich kondycję. Gorąca woda rozszerza łodygę włosa, niszczy ją, a także pobudza produkcję sebum. Konsekwencją czego jest przetłuszczanie się włosów, skóry głowy. Zimna woda może uszkodzić cebulki włosów, powodując ich wypadanie. Włosy powinniście myć i płukać w letniej wodzie! Zamyka ona łuski włosa, co wpływa na wygląd i kondycję całej fryzury.

  • CZĘSTOTLIWOŚĆ MYCIA

Częstotliwość mycia włosów to kwestia indywidualna. Czynność ta, powinna być przeprowadzana codziennie. Ważne aby stosowane szampony nie zawierały silnych detergentów, które stosowane w nadmiarze mogą prowadzić do przesuszania włosów. Z kolei zbyt rzadkie mycie prowadzi do nagromadzenia sebum, zanieczyszczeń na powierzchni włosów i skóry głowy. Zatem co zrobić? Przede wszystkim w częstotliwości mycia włosów należy zachować umiar.

  • KOSMETYKI

Wiele z nas ma ogromny problem z wyborem odpowiednich odżywek czy szamponów. Sięgamy po produkty bogate w parabeny, które podrażniają włosy i skórę głowy. Zatem jakie kosmetyki wybrać? Im prostszy, bardziej naturalny skład tym lepiej! Szampony oraz odżywki powinny być bogate w ekstrakty roślinne, witaminy, minerały czy drogocenne olejki. Alternatywą dla tradycyjnych odżywek jest olejowanie włosów czy naturalne wcierki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Olejek aloesowy na wygładzanie włosów 

  • SZCZOTKOWANIE

Podczas czesania włosów zwykle wybieramy szczotki czy grzebienie o zbyt gęsto osadzonych ząbkach, jest to ogromny błąd! Mokre włosy w są szczególności narażone na uszkodzenia mechaniczne, ich naciąganie prowadzi do łamania się włosa, tym samym jego niszczenia. Włosy należy rozczesywać grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Zaraz po umyciu włosów, nie pocieraj ich, ani skóry głowy! Najpierw nadmiar wody odciskaj dłońmi, a dopiero potem ręcznikiem.

  • SUSZENIE

Najczęstszym błędem w pielęgnacji włosów jest suszenie gorącym powietrzem, a jest to duży błąd! Włosy należy suszyć zimnym powietrzem, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Zbyt ciepłe powietrze oraz suszenie z dołu otwiera łuskę włosa.

  • CO ZA DUŻO, TO NIE ZDROWO

Unikajcie nadmiernego stosowania kosmetyków i zabiegów na włosach. Środki stylizacji dodatkowo dociążają fryzurę, przyśpieszając ich przetłuszczanie. Jeżeli stosujecie już jakiś kosmetyk do włosów, ważne aby nie stosować kilu różnych produktów jednocześnie! Zbyt częste farbowanie włosów pogarsza ich stan, dlatego warto między zabiegami zrobić dłuższą przerwę, dać włosom możliwość regeneracji.

Poznaj RYCYNOWY sposób na WŁOSY!      

Published: 01/02/20

Comments are closed.