Jak naturalnie rozjaśnić włosy
Domowe receptury

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Farbowanie włosów, wbrew powszechnej opinii, nie jest wymysłem współczesności. Ludzie od wieków szukali sposobów na zmianę koloru włosów, uciekając się do różnych sztuczek. Wynaleziono wiele skutecznych metod przyciemniania oraz rozjaśniania…

Farbowanie włosów, wbrew powszechnej opinii, nie jest wymysłem współczesności. Ludzie od wieków szukali sposobów na zmianę koloru włosów, uciekając się do różnych sztuczek. Wynaleziono wiele skutecznych metod przyciemniania oraz rozjaśniania włosów. Dzisiaj sprawdzimy sposoby na naturalne rozjaśnianie włosów. Okazuje się, że wystarczy do tego kilka łatwo dostępnych składników!

Łagodny napar z rumianku

Rumianek oprócz swoich właściwości łagodzących i nawilżający, znany jest również z tego, że naturalnie rozjaśnia włosy. Efekt nie jest mocny, dlatego z tego sposobu najczęściej korzystają panie o włosach w kolorze ciemnego blondu.
Jak wykorzystać rumianek do rozjaśnienia fryzury? Wystarczy przygotować napar na bazie rumiankowego suszu. 4 łyżki koszyczka rumianku zalewamy litrem wrzątku i dostawiamy na 30 minut. Następnie odcedzamy i studzimy do temperatury pokojowej. Napar możemy wykorzystać jako płukankę lub mgiełkę.

Rozjaśniająca cytryna

Cytryna od wieków była używana jako naturalny środek do rozjaśniania przebarwień skórnych, a także włosów. Niestety ma także właściwości wysuszające i podrażniające, co może niekorzystnie wpłynąć na kondycję włosów. Dlatego sok z cytryny warto dodać do wspomnianej wcześniej płukanki rumiankowej lub innego ziołowego naparu. Możemy również rozcieńczyć sok z cytryny z wodą w proporcjach 1:3, z dodatkiem glukozy, która zniweluje wysuszające działanie cytryny.

Wszechstronny miód

Miód to nie tylko naturalny antybiotyk zwalczający bakterie, ale również uniwersalny kosmetyk. Podobnie, jak wspomniane wcześniej produkty, również ma działanie rozjaśniające, choć bardzo delikatne. Oczywiście używanie miodu samodzielnie nie wchodzi w grę, jednak warto go włączyć do codziennej pielęgnacji włosów. Można go dodać do odżywki lub maseczki, a także do ziołowej płukanki. Jeśli nie mamy dużo czasu, wystarczy rozpuścić miód w letniej wodzie i stosować jako płukankę.

Naturalne rozjaśnianie włosów – inne sposoby

Jakich jeszcze produktów możemy użyć, by rozjaśnić kosmyki o kilka tonów? Czasem wystarczy tylko wyjść na zewnątrz! Promienie słoneczne naturalnie rozjaśniają włosy. Wystarczy je nieco zwilżyć przed ekspozycją, by wzmocnić efekt. Jest on szczególnie widoczny, gdy włosy maja kontakt z wodą morską. Dużą skuteczność wykazuje popularna woda utleniona czyli nadtlenek wodoru, jednak może uszkadzać strukturę włosów. Z tego powodu lepiej jej unikać.

Sprawdź także nasze pozostałe wskazówki dotyczące naturalnej pielęgnacji włosów.

 

Published: 20/11/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.