Ziele angielskie dla zdrowych włosów
Włosy

Odżywka do włosów z zielem angielskim

Każdy dojrzały i świadomy mężczyzna wie, że o swoje zdrowie oraz wygląd należy dbać. Dotyczy to również włosów. Najlepszym sposobem na ich pielęgnację jest używanie odżywki. Jakiej? Najlepiej z zielem…

Każdy dojrzały i świadomy mężczyzna wie, że o swoje zdrowie oraz wygląd należy dbać. Dotyczy to również włosów. Najlepszym sposobem na ich pielęgnację jest używanie odżywki. Jakiej? Najlepiej z zielem angielskim.

Odżywka do włosów przede wszystkim!

Wielu mężczyzn biorąc przykład ze swoich ojców ogranicza się w zakresie dbania o włosy do używania wyłącznie szamponu. Rzecz w tym, że nasi przodkowie nie używali tak często suszarek. Ponadto, nie stylizowali oni codziennie włosów, czesząc je dokładnie i narażając mieszki włosowe na zniszczenie. Oba te czynniki działają na włosy niekorzystnie. Poza tym świat idzie do przodu i dziś już doskonale wiemy, że męskie włosy nie różnią się szczególnie od tych kobiecych – należy o nie dbać.

Czy zatem powinniśmy zrezygnować z szamponu na rzecz odżywki? Nie. Ten pierwszy pomaga utrzymać czystość skóry głowy i na pewno warto jest wybrać właściwy. Jednak, niestety zbyt często doprowadza również do jej wysuszenia (można zmniejszyć to ryzyko używając szamponu z zielem angielskim). Tym samym musimy zadbać o włosy i zatrzymać w nich wilgoć. Jak? Najlepiej poprzez użycie odżywki z zielem angielskim.

Ziele angielskie?

W naszych domach występuje pod nazwą „ziele angielskie”. Jednak na świecie owoce drzewa pimentowego często nazywane są pieprzem z Jamajki. Nie przypadkowo, ponieważ pochodzi ono z Meksyku i Ameryki Środkowej. Do Europy trafiło w drugiej połowie XVII wieku. Znane jest z zastosowania w gastronomii – używa się go do przyprawiania mięs i zup. Jego zapach przypomina trochę cynamon i pieprz. Niewiele jednak wiemy co od wielu lat robi się z nim w samej Ameryce. Okazuje się, że świetnie sprawdza się w kosmetykach – np. w odżywkach, ponieważ jest rośliną lekarską. Ma także dodatkowe zalety, gdyż uznaje się go za afrodyzjak. Dlatego często używany jest w męskich perfumach.

Ziele angielskie na problemy z włosami

Używanie ziela angielskiego oferuje wiele korzyści. Proces pozyskiwania ekstraktu polega na użyciu pary w celu koncentracji i wydobycia korzystnych składników z jego liści i owoców. Tak pozyskanego oleju można używać bezpośrednio, jednak najlepiej działa on w połączeniu z innymi substancjami. Bardzo często stanowi on składnik odżywek do włosów. Przyjrzyjmy się korzyścią jakie daje odżywka do włosów z zielem angielskim.

Wzmacnia Twoje włosy

Ziele angielskie użyte w odżywce do włosów wzmacnia Twoje włosy. Dzięki temu spada prawdopodobieństwo ich utraty, złamania lub wytworzenia się rozdwojonych końcówek. Jak do tego dochodzi? Wcierany w skórę głowy ekstrakt z ziela angielskiego wzmacnia podstawę pasma włosów i jednocześnie rozszerza pory. To wzmocnią włosy. Wraz z minimalizacją uszkodzeń ziele angielskie wspomaga również wzrost włosów u ich podstaw.

Zapobiega wypadaniu włosów

Pieprz z Jamajki zawiera selen, czyli minerał sprawiający, że nasze włosy są zdrowsze. Można go spożywać, jednak nie wszystkim on smakuje. Ponadto, znacznie skuteczniejszy jest on jako składnik odżywki do włosów. Poprzez wcieranie go w skórę głowy zwiększamy dopływ krwi, poprawiając tym samym siłę włosów i ich podstawę. W ten sposób możemy zapobiegać łysieniu.

Stymuluje porost nowych włosów

Ziele angielskie dostarcza ważnych składników odżywczych. Pomagają one wzmocnić włosy i zwiększyć ich objętość. Nie trzeba jednak koniecznie zawierać ziela angielskiego w swojej diecie. Używana konsekwentnie odżywka może także przyspieszyć wzrost włosów poprzez poprawę stanu porów na skórze głowy. Ważne jest, by za każdym razem była dokładnie wmasowywana we włosy.

Published: 05/02/19

Comments are closed.