Poznaj domowe metody na ochronę Twojej skóry w trakcie wakacji!
Domowe receptury

Olej kokosowy i rycynowy – domowy sposób na poparzenia słoneczne

Pomału odliczamy dni do lata. Pewnie już rozglądacie się za nowym strojem kąpielowym, który będzie Wam wdzięcznie służył przez cały sezon. Niemniej jednak warto już dziś pomyśleć o kosmetykach, które…

Pomału odliczamy dni do lata. Pewnie już rozglądacie się za nowym strojem kąpielowym, który będzie Wam wdzięcznie służył przez cały sezon. Niemniej jednak warto już dziś pomyśleć o kosmetykach, które zabezpieczą Waszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także skutecznych, domowych sposobach na poparzenia słoneczne. Dziś opowiemy o niezaprzeczalnych właściwościach oleju kokosowego i rycynowego, które z całą pewnością możecie wykorzystać w nadchodzącym sezonie.

Olej kokosowy a poparzenia słoneczne

Każdy z nas nie może doczekać się lata! Wysokie temperatury, piękna pogoda wręcz skłaniają nas do przebywania  na świeżym powietrzu. Jednakże zbyt długie eksploatowanie naszego ciała na działanie promieni słonecznych może powodować powstawanie bolesnych oparzeń słonecznych. Zatem jak sobie z nimi radzić i jak się odpowiednio zabezpieczyć? Odpowiedź jest prosta – olej kokosowy! Olej kokosowy jest bogatym źródłem tłuszczy nasyconych, które idealnie nawilżają skórę. Kiedy dochodzi do poparzenia słonecznego skóra nie dość, że piecze to jeszcze swędzi i właśnie tu z pomocą może przyjść olej kokosowy, który doskonale łagodzi te objawy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przebarwienia skórne – domowe sposoby na skuteczną walkę

Jak stosować olej kokosowy?

Pierwszym, domowym sposobem na poparzenia słoneczne jest olej kokosowy! Pamiętajcie, że olej kokosowy nie powinien być pierwszym środkiem zaradczym podczas oparzeń słonecznych, a raczej środkiem uzupełniającym, kojącym bolesne swędzenie i pieczenie. Kiedy dochodzi do poparzenia słonecznego w pierwszej kolejności na wybrany obszar nałóż chłodny bądź zimny kompres. Skórę chłodź przez około 15 minut, następnie możesz wziąć chłodną kąpiel. Kiedy Twoja skóra zostanie dostatecznie schłodzona wówczas na oparzenia możesz nałożyć olej kokosowy, który szybko się wchłania. Do skóry używajcie tylko organicznego oleju kokosowego sprasowanego za pomocą prasy! Inne rodzaje oleju kokosowego mogą być wybielane bądź zawierać inne oleje.

Domowe sposoby na poparzenia słoneczne?  Olej rycynowy!

Drugą, sprawdzoną, domową metodą na poparzenia słoneczne jest olej rycynowy. Olej rycynowy to bogate źródło witamin i minerałów, które pozwalają na jego wykorzystanie w celach leczniczych oraz pielęgnacyjnych. Olej rycynowy jest pozyskiwany z nasion rącznika pospolitego. Jego konsystencja jest dość gęsta, a kolor biały bądź jasnożółty. Olej rycynowy jest doskonałym środkiem na regenerację skóry po opalaniu.

Jak stosować olej rycynowy na poparzenia?

Wystarczy przygotować czysty wacik, które następnie należy zanurzyć w oleju rycynowym. Następnie tak nasączony wacik należy bezpośrednio nałożyć na obszar skóry, który uległ poparzeniu słonecznemu. Nałożony olej rycynowy pozostaw na poparzeniu przez godzinę, a następnie dokładnie spłucz wodą. Przy poparzeniach niezwykle ważna jest regularność, zatem opisywany rytuał powtarzaj rano oraz wieczorem.

Published: 16/05/19

Comments are closed.