Olej lniany na włosy - czy jest skuteczny?
Włosy

Olej lniany na włosy. Jakie ma właściwości, kiedy stosować?

Na przestrzeni ostatnich miesięcy, olejowanie włosów zyskało na popularności! Na naturalna metoda zdecydowanie poprawia kondycję włosów, regenerując je, a także poprawiając ich wygląd. Wielokrotnie opowiadaliśmy Wam o właściwościach różnych olejków….

Na przestrzeni ostatnich miesięcy, olejowanie włosów zyskało na popularności! Na naturalna metoda zdecydowanie poprawia kondycję włosów, regenerując je, a także poprawiając ich wygląd. Wielokrotnie opowiadaliśmy Wam o właściwościach różnych olejków. W dzisiejszym artykule skupimy się na oleju lnianym!

O oleju lnianym słów kilka

Olej lniany (łac. Oleum Lini) znany jest już od czasów starożytnych! Obecnie wykorzystywany zarówno do celów spożywczych, leczniczych  jak i kosmetycznych. Olej lniany pozyskiwany jest poprzez tłoczenie na zimno, z nasion lnu zwyczajnego. Charakteryzuje się żółtawą barwą, intensywnym, cierpkim zapachem.

Jakie wykazuje właściwości?

Nasiona lnu, z którego pozyskiwany jest olej to bogate źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które optymalizują transport lipidów (w tym kwasy tłuszczowe OMEGA-3, OMEGA-6). Sam olej jest bogatym źródłem witaminy E, która odpowiada za prawidłowy wygląd naszej skóry i włosów, a także pracę układu krążenia! Regularne stosowanie oleju lnianego zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, stabilizuje poziom hormonów, łagodzi objawy menopauzy. Wykorzystywany również podczas leczenia chorób układu pokarmowego.

ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ: Jak ułożyć włosy na noc, aby rano mieć ładną fryzurę?

Olej lniany na włosy

Dzięki zawartości lignanów, olej lniany świetnie wpływa na włosy! Chroni je przed wypadaniem, przyśpiesza ich wzrost. Doskonale sprawdza się jako naturalny preparat do pielęgnacji włosów suchych, łamliwych, zniszczonych zabiegami fryzjerskimi (np. farbowanie, ondulacja) czy słońcem. Ponadto olejek pozwala uporać się z łupieżem, zapobiega rozdwajaniu się końcówek, poprawia elastyczność i sprężystość włosów, odżywia je na całej długości, docierając aż do samych cebulek! Olej lniany wykorzystywany jest w leczeniu łuszczycy i innych chorób głowy.

Jak olejować włosy?

Olejowanie włosów przy wykorzystaniu oleju lnianego to dobra decyzja! Ta metoda jest wykorzystywana w celu odbudowy włosów matowych, łamliwych, a także w przypadku włosów wypadających, z tendencją do rozdwajania się końcówek. Olejowanie gwarantuje optymalne nawilżenie, odżywienie i regenerację włosów. Aby osiągnąć najbardziej pożądane rezultaty warto wybrać produkty, które są nierafinowane, tłoczone na zimno. Olej należy dokładnie rozprowadzić na całej długości włosów oraz skórę głowy. Po wykonaniu masażu głowy należy założyć ręcznik bądź foliowy woreczek. Olej trzymamy na włosach 2-3 godziny, następnie dokładnie myjemy włosy, spłukujemy. Po takim rytuale zaleca się nałożenie lekkiej maski. Włosy możecie olejować 2-3 razy w tygodniu. Pamiętajcie, że olej lniany to doskonały zamiennik odżywki. Nie należy go jednak łączyć z kosmetykami, które zawierają silikon. Wówczas olejowanie włosów nie przyniesie należytych efektów.

Poznaj RYCYNOWY sposób na WŁOSY!

Published: 24/02/20

Comments are closed.