Pielęgnacja paznokci olejem rycynowym
Paznokcie

Olej rycynowy na długie i twarde paznokcie

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Dbamy o nie na różne sposoby, stosując odżywcze maseczki, okłady czy kremy. Dbając o dłonie nie możemy zapominać o paznokciach, które są swoistą wisienką…

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Dbamy o nie na różne sposoby, stosując odżywcze maseczki, okłady czy kremy. Dbając o dłonie nie możemy zapominać o paznokciach, które są swoistą wisienką na torcie. By wykonać perfekcyjny manicure, paznokcie powinny być w dobrej kondycji – twarde, bez skłonności do rozdwajania się i łamania. Jeżeli szukacie naturalnego sposobu na piękne, poznajcie olej rycynowy i zakończcie poszukiwania!
Olej rycynowy – remedium na słabe paznokcie

Stosowanie oleju rycynowego to znany i skuteczny sposób na wzmocnienie paznokci. Olej pozyskuje się z nasion rącznika pospolitego. Oprócz wysokiej zawartości kwasu rycynolowego, zawiera on także kwas linolowy i stearynowy. Na skórę dłoni działa regenerująco, łagodząc podrażnienia i niwelując suchość skóry. I co najważniejsze, ma zbawienny wpływ na nasze paznokcie! Stosowany regularnie sprawia, że stają się one mocniejsze i dobrze odżywione. Przy okazji olej zregeneruje suche skórki wokół paznokci.

Jak stosować?

Olej rycynowy do pielęgnacji paznokci możemy stosować na kilka sposobów.

  • Olej stosowany solo – wystarczy nakładać go na oczyszczone paznokcie i delikatnie wcierać w płytkę i skórki. Aby ułatwić sobie pracę możemy przelać olejek do buteleczki po lakierze do paznokci i rozprowadzać go za pomocą pędzelka.
  • Odżywcza kąpiel – By zadbać zarówno o dłonie i paznokcie, możemy przygotować kąpiel z dodatkiem oleju rycynowego. Do ciepłej wody dodajemy łyżkę oleju oraz sok z cytryny, który dodatkowo rozjaśni ewentualne przebarwienia na płytce paznokci. Dłonie moczymy w kąpieli około 15-20 minut.
  • Nawilżająca maska – do jej przygotowania potrzebować będziemy żółtko jaja, sok z cytryny oraz olej rycynowy. 3 łyżki lekko podgrzanego oleju mieszamy z żółtkiem i łyżką soku z cytryny. Mieszankę nakładamy na dłonie. Z uwagi na lejącą konsystencję, najlepiej nałożyć na dłonie lateksowe rękawiczki. Maskę zmywamy po 20 minutach.

CZYTAJ TAKŻE – Dieta na wzmocnienie włosów oraz paznokci

Olej rycynowy w codziennej pielęgnacji

Jeżeli nie mamy czasu na kąpiele i maseczki, możemy wpleść olej rycynowy do codziennej pielęgnacji. Wieczorem wystarczy dodać kilka kropli oleju do kremu do rąk, a na posmarowane dłonie nałożyć bawełniane rękawiczki. Kluczem do uzyskania pożądanego efektu jest systematyczność, dlatego powtarzajmy te zabiegi przynajmniej kilka razy w tygodniu. Gwarantujemy, że regularne stosowanie oleju rycynowego sprawi, że paznokcie staną się mocne, twarde i odpowiednio nawilżone. Olejem, na którym warto zwrócić szczególną uwagę jest jamajski olejek rycynowy Tropic Isle Living.

 

Published: 12/09/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.