Olej rycynowy - domowy sposób na blizny
Domowe receptury

Olej rycynowy na blizny

W życiu nie da się obejść bez blizn. Każdy z nas je ma – większe czy mniejsze, płytkie czy bardziej głębokie. Niektóre z nich nie przeszkadzają wcale, będąc przypomnieniem groteskowej…

W życiu nie da się obejść bez blizn. Każdy z nas je ma – większe czy mniejsze, płytkie czy bardziej głębokie. Niektóre z nich nie przeszkadzają wcale, będąc przypomnieniem groteskowej historii z dzieciństwa. Inne chcielibyśmy za wszelką cenę usunąć. W tym przypadku nie musisz iść do gabinetów medycyny estetycznej – olej rycynowy na blizny zdziała cuda.
Korzystaj z naturalnych sposobów na blizny

Olej rycynowy nie bez powodów cieszy się swą popularnością od wielu dekad. Już nasze babcie korzystały z tego naturalnego środka jako sposób na (dosłownie!) wszelkie dolegliwości: zaburzenia pokarmowe, stany nerwicowe, wszelkie mankamenty urody. Tu się zatrzymajmy. Czy wiedzieliście o zastosowaniu oleju rycynowego na blizny?  Jeśli nie, to Was oświecimy. W 1958 roku brytyjski lekarz D.C. Javis w „Medycynie ludowej” opisywał szerokie zastosowanie pewnego złotego środka na usuwanie brodawek, przebarwień i znamion. Jak się domyślacie, tym „złotym środkiem” był właśnie olej rycynowy.

SPRAWDŹ TAKŻE – OLEJ RYCYNOWY NA EGZEMNĘ – DOMOWY SPOSÓB NA EGZEMNĘ DŁONI

Olej rycynowy – sposób na każdą zmianę

W aptekach dostępnych jest wiele środków na rozjaśnianie skóry, czy pozbycie się uporczywych blizn po trądziku. Niestety, nie każdy z nich jest dobry na głębokie i dość wiekowe bliznowce. Tu z pomocą przychodzi właśnie olej rycynowy, który możecie nabyć już za zaledwie kilka złotych. Czemu jest tak skuteczny? Dzięki zawartym w sobie kwasom przenika głęboko do tkanek, redukując i zmniejszając nawet rozległe i stare bliznowce. Oprócz tego, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym nie obciąża dodatkowo skóry w trakcie jego stosowania.

Jak pozbyć się blizn?

Nie od razu Rzym zbudowano, a więc aby pozbyć się blizn musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeśli nie zauważysz żadnych zmian w pierwszym miesiącu stosowania naturalnej substancji – nie poddawaj się. Olej rycynowy, mimo swoich cudownych właściwości, nie zdziała cudów z dnia na dzień. Za to w dłuższej perspektywie – jak najbardziej.

Stosując olej rycynowy na blizny pamiętaj o tym, że inaczej stosujemy go w przypadku płytkich znamion, a inaczej kiedy te są głębokie i rozległe. Poniżej znajdziesz krótką instrukcję obsługi:

  • Jeśli masz małe i płytkie blizny: wcieraj olej rycynowy na skórę po ciepłej kąpieli, która otwierając pory, zwiększa wchłanianie substancji.
  • Jeśli masz rozległe i głębokie blizny: nacieraj olej rycynowy na szmatkę i przyłóż na 1-2h. Można również nałożyć grubą warstwę bezpośrednio na skórę, owinąć folią i przyłożyć kompres – tą czynność również przeciągamy na kilka godzin.

Pamiętajcie o tym, że oleju rycynowego nie powinny stosować kobiety w ciąży.

Published: 20/04/18

Wybór redakcji

  • Sorry, no posts matched your criteria.

Leave a Reply

Your email address will not be published.