Olej z awokado a zmarszczki
Skóra

Olej z awokado na zmarszczki

Awokado na przestrzeni lat zyskało niezwykłą popularność. Niegdyś trudno dostępny a dziś znajdziesz go w każdym hipermarkecie. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom leczniczym i odżywczym ma tak szerokie zastosowanie! Dziś jednak…

Awokado na przestrzeni lat zyskało niezwykłą popularność. Niegdyś trudno dostępny a dziś znajdziesz go w każdym hipermarkecie. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom leczniczym i odżywczym ma tak szerokie zastosowanie! Dziś jednak zamierzamy skupić się na oleju z awokado, który jest doskonałym remedium na zmarszczki.

Jak powstają zmarszczki?

Powstawanie zmarszczek jest związane z naturalnym procesem starzenia się skóry. Najczęściej pojawiają się one między 25 a 30 rokiem życia. Aczkolwiek nie tylko czas przyczynia się do powstania tych podłużnych zagłębień na skórze. Zasadniczo na powstawanie zmarszczek wpływ ma również szkodliwe działanie promieni słonecznych, niewłaściwa pozycja spania, szybka utrata tkanki tłuszczowej pod skórą szyi, czy nieprawidłowa postawa (np. garbienie, czytanie z opuszczoną głową). Na całe szczęście możemy wpłynąć na częstotliwość powstawania zmarszczek! Jak to zrobić? Opowiemy o tym w dalszej części artykułu.

Zmarszczki? Na ratunek olej z awokado

Jednym ze sposobów na naturalną redukcję zmarszczek jest olej z awokado! Dlaczego? Olej z awokado jak i sam owoc mają szereg wartości odżywczych! Dodatkowo są bogatym źródłem witamin A, C, E, K, H, PP i witamin z grupy B a sam olej z awokado posiada wiele składników mineralnych oraz kwas oleinowy.

Olej z awokado to idealne rozwiązanie na zmarszczki gdyż doskonale nawilża i wygładza skórę, spłyca zmarszczki a także zapobiega ich powstawaniu. Oczywiście aby uzyskać optymalne rezultaty musisz pamiętać o regularnym stosowaniu oleju z awokado! Możesz go wsmarować w skórę bądź stosować w formie maseczek, zarówno w ciągu dnia jak i nocy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Domowe maseczki na twarz z awokado

Jak powstaje olej z awokado?

Na chwilę obecną olejek z awokado można pozyskać za pomocą trzech, sprawdzonych metod. A mianowicie:

  • SUSZENIE

Owoce awokado są suszone a następnie są wyciskane poprzez pracę w wysokiej temperaturze. Następnie olejek jest pozyskiwany dzięki rozpuszczalnikom organicznym.

  • WYCISKANIE

Olejek można wydobyć z owocu za pomocą mechanicznego wyciskania. Kiedy siły odśrodkowe i odpowiedni nacisk zaczynają działać komórki tłuszczowe są rozrywane za pomocą metod enzymatycznych bądź mechanicznych.

  • METODA NA ZIMNO

Olejek z awokado tłoczy się mechaniczne tak zwaną metodą na zimno. Powszechnie jest to najlepsza metoda pozyskiwania olejku ze względu na walory zdrowotne.

Jak przechowywać olej z awokado?

Aby olej z awokado pomógł nam zredukować zmarszczki i aby służył jak najdłużej musimy zadbać o jego odpowiednie przechowywanie. Olejek z awokado lubi miejsca ciemne i chłodne, najlepiej odnajduje się w temperaturze od 7 do 25 °C. Pamiętajcie, że po każdym użyciu olejku warto również wytrzeć szyjkę butelki do sucha.

 

Published: 17/04/19

Comments are closed.