Olejek z pestek winogron w pielęgnacji włosów
Włosy

Olej z pestek winogron na piękne włosy

Na co dzień dostarczamy naszym włosom niemałą ilość wstrząsów. Stylizujemy je z użyciem prostownicy lub lokówek, farbujemy i rozjaśniamy, myjemy szamponami z dość sporą ilością obciążających chemikaliów. To wszystko powoduje,…

Na co dzień dostarczamy naszym włosom niemałą ilość wstrząsów. Stylizujemy je z użyciem prostownicy lub lokówek, farbujemy i rozjaśniamy, myjemy szamponami z dość sporą ilością obciążających chemikaliów. To wszystko powoduje, że wyglądamy mniej jak z okładki modowego magazynu, a bardziej jak pejzaż…stogów siana. Olej z pestek winogron na włosy to przepis doskonały.
Olej z pestek winogron – właściwości

Olej z pestek winogron nie jest tak popularny jak olej migdałowy, czy kokosowy, ale dzięki swoim cudownym właściwościom wcale nie odstaje od swoich bardziej cenionych kompanów. Swoją skuteczność zawdzięcza przede wszystkim ogromnej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), które stanowią ponad 90% jego składu. Dzięki temu jest ceniony za swoje właściwości antyoksydacyjne. Oprócz tego olej z pestek winogron zawiera w sobie sporą ilość witaminy E, która jako silny przeciwutleniacz neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu opóźnia proces starzenia się skóry. Ponadto, wspomniany olej roślinny posiada w swym składzie wystarczającą ilość minerałów do tego, aby dostarczyć nam niezbędnych substancji odżywczych. Pozostałe właściwości tego oleju to:

 • nawilżanie,
 • regeneracja,
 • działanie przeciwzapalne,
 • wzmacnianie.

Cudowny eliksir odnajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach kosmetyki. Bardzo często możemy spotkać się z zastosowaniem oleju z pestek winogron na włosy.

Jak działa olej z pestek winogron na włosy

Wspomniany olej roślinny ma szereg różnych właściwości, dzięki czemu staje się idealnym sposobem na piękne włosy. Skutecznie nawilża, wzmacnia i poprawia ogólną kondycję włosa, a oprócz tego działa zbawiennie na samą skórę głowy. Ponadto, dzięki obecności antyoksydantów, stymuluje wzrost włosów. Co najważniejsze – jego  delikatna struktura sprawia, że nie jest odżywką obciążającą. Osoby, którym zaleca się stosowanie oleju z pestek winogron na włosy, toosoby:

 • posiadające włosy zniszczone po farbowaniu, przesuszone, wysokoporowe,
 • skarżące się na łupież,
 • mające tendencję do wypadania włosów,
 • chcące nawilżyć włosy z tendencją do fal tak, aby odżywka nie niszczyła skrętu.

Olejowanie – sposób na piękne włosy

Aby prawidłowo przygotować swoje włosy na olejowanie, należy je oczyścić, stosując do tego szampon SLS (rozcieńczony z wodą) i nałożyć maseczkę/odżywkę nawilżającą. Po tym zabiegu włosy mogą wydać się suche i matowe, ale nie martw się – olejowanie znacznie uzdrowi ich strukturę. W przypadku stosowania oleju z pestek winogron na włosy, stosujemy się do następujących kroków:

 1. Nakładamy kilka łyżek oleju i dokładnie rozprowadzamy je po całej długości włosów
 2. Wmasowujemy olejek w skórę głowy
 3. Zawijamy włosy w suchy ręcznik i odczekujemy minimum godzinę
 4. Myjemy włosy subtelnym szamponem

 

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułem na temat zastosowania olejku jojoba w codziennej pielęgnacji włosów.

Życzymy Wam udanych zabiegów i pięknych, lśniących włosów!

Published: 13/04/18

Leave a Reply

Your email address will not be published.