Naturalne metody na żylaki - olejek cyprysowy!
Domowe receptury

Naturalny sposób na żylaki – olejek cyprysowy

Żylaki to problem który spotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku. Charakteryzują się one opuchniętymi, powiększonymi żyłami, które zazwyczaj przybierają niebieską bądź ciemnofioletową bartę. Często towarzyszy im ból…

Żylaki to problem który spotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku. Charakteryzują się one opuchniętymi, powiększonymi żyłami, które zazwyczaj przybierają niebieską bądź ciemnofioletową bartę. Często towarzyszy im ból nóg oraz uczucie ich zmęczenia. Nieleczone mogą prowadzić do poważnych powikłań dlatego warto leczyć je odpowiednio wcześniej. W dzisiejszym artykule opowiemy o znaczeniu olejku cyprysowego, który jest naturalnym sposobem na żylaki.

Kilka słów o olejku cyprysowym

Olejek cyprysowy to w pełni naturalna substancja, która została pozyskana z destylacji igieł oraz gałązek cyprysu śródziemnomorskiego. Ten rodzaj olejku jest przede wszystkim znany ze swoich leczniczych, odkażających, uspokajających właściwości, do tego bardzo przyjemnie pachnie. Olejek cyprysowy jest wykorzystywany przez koncerny farmaceutyczne, a także kosmetyczne, a z każdym dniem jego popularność rośnie.

CZYTAJ TAKŻE:  Jaki olej do masażu wybrać?

Jakie właściwości wykazuje olejek?

O leczniczych właściwościach olejku cyprysowego można pisać bez końca. Jeżeli chodzi o jego zastosowanie w medycynie to ta naturalna substancja wzmacnia i zwęża naczynia, utrzymuje układ nerwowy jak i cały organizm w odpowiednim stanie równowagi, działa moczopędnie, antyreumatycznie, a także uspokajająco. Ponadto olejek cyprysowy działa przeciwbólowo i jednocześnie wzmacnia koncentrację, a także działa rozkurczowo, pobudza trawienie, a także pobudza krążenie krwi.

Jak radzić sobie z żylakami?

Niestety zazwyczaj żylaki są uwarunkowane genetycznie, jeżeli któryś z Waszych rodziców cierpi na tą przypadłość niestety najprawdopodobniej żylaki mogą również w przyszłości dotyczyć i Was. Aby zniwelować dolegliwości z żylakami przede wszystkim warto regularnie stosować:

  • delikatny masaż,
  • wyroby uciskowe,
  • zrównoważoną dietę,
  • krioterapię,
  • ćwiczenia fizyczne.

Olejek cyprysowy jako naturalny sposób na żylaki

Olejek cyprysowy ze względu na swoje lecznice właściwości (poprawę krążenia i zwiększenie przepływu krwi przez żyły) świetnie sprawdza się podczas masażu, który stosowany regularnie przynosi ulgę u osób borykających się z żylakami. Wystarczy wygodnie się położyć z nogami skierowanymi do góry i zacząć lekki masaż zaczynając od stóp i kierując się ku górze w kierunku kolan i ud. Podczas masażu możecie wykorzystać właśnie olejek cyprysowy. Masaż należy wykonywać codziennie przez 5 – 10 minut.

Published: 01/07/19

Comments are closed.