Pielęgnacja włosów i skóry olejkiem jojoba
SkóraWłosy

Olejek jojoba na włosy i do pielęgnacji skóry

Na naszym blogu, często wspominamy o naturalnych produktach, które pozwalają poprawić kondycję włosów oraz cery. Przyszła pora na olejek jojoba. Poznaj jego właściwości i wybierz opcję, która pozwoli wzbogacić codzienną…

Na naszym blogu, często wspominamy o naturalnych produktach, które pozwalają poprawić kondycję włosów oraz cery. Przyszła pora na olejek jojoba. Poznaj jego właściwości i wybierz opcję, która pozwoli wzbogacić codzienną pielęgnację.
Charakterystyka

Wspomniany olej pozyskiwany jest z krzewu simondsii kalifornijskiej. Formalnie rzecz ujmując jest to wosk. Znalazł on zastosowanie przede wszystkim w przemyśle kosmetycznym. Nadaje się on do odżywienia cery każdego typu oraz włosów. Pochodzi on z Ameryki Środkowej. Wspomniane ziarna składają się w 50% z tłuszczów. W skład olejku jojoba wchodzą nasycone i nienasycone alkohole, kwasy tłuszczowe, fitostarole, witaminy A,E,F i skwalen. Nie powoduje on reakcji alergicznych, dlatego mogą używać go również posiadaczki cery wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Jego regularne stosowanie pomaga regulować gruczoły łojowe. Dodatkowo uzupełnia niedobory w warstwie lipidowej. Pozwala to na odzyskanie blasku skóry oraz reguluje poziom jej nawilżenia.

Zalety Olejku jojoba

Poza wszechstronnym zastosowaniem olej jojoba ma kilka innych zalet. Można stosować go zamiast kremu, ponieważ łatwo wnika w skórę i szybko się wchłania. Nie pozostawia uczucia lepkości czy tłustości na skórze. Wystarczy okrężnymi ruchami wprowadzić go w skórę. Jest to jeden z lżejszych olejków. Warto wspomnieć, że omawiana substancja nie utlenia się, zatem można stosować go na dzień. Chociaż można stosować go przy każdym typie cery, jest szczególnie polecany dla osób z cerą problematyczną i przetłuszczającą się.

CZYTAJ TAKŻE – Olej z pestek winogron na włosy

Dodatkowe zastosowanie olejku jojoba

Olejku jojoba może używać również do poprawy kondycji naszych włosów. Poprawi on ich wygląd, a dodatkowo zapewni wzmocnienie i odżywienie. Wystarczy wmasować olej w skórę głowy i nanieść na końcówki włosów. Owiń głowę ręcznikiem i przytrzymaj około 15 minut. Następnie umyj włosy, aby nie pozostała na nich tłusta warstwa. Lubisz tworzyć domowe kosmetyki. Omawiany preparat możesz zmieszać z solą algową, aby otrzymać peeling do ciała. Pamiętaj! Jeśli chcesz zobaczyć efekty stosowania produktów naturalnych, musisz stosować je regularnie.

Interesujesz się naturalną pielęgnacją włosów i ciała? Na naszym blogu znajdziesz wiele cennych porad dotyczących stosowania produktów naturalnych. Czytaj nas regularnie!

Published: 22/01/18

Leave a Reply

Your email address will not be published.