Olejek rozmarynowy w pielęgnacji włosów
Włosy

Olejek rozmarynowy – doskonałe wzmocnienie dla Twoich włosów

Jeśli masz cienkie lub zniszczone włosy z tendencją do wypadania – nie marnuj pieniędzy i czasu na kolejne odżywki z niebywałą ilością chemii. Sprawdź, jak możesz wzmocnić strukturę włosa stosując…

Jeśli masz cienkie lub zniszczone włosy z tendencją do wypadania – nie marnuj pieniędzy i czasu na kolejne odżywki z niebywałą ilością chemii. Sprawdź, jak możesz wzmocnić strukturę włosa stosując domowe receptury. Jeśli szukasz naprawdę skutecznego sposobu do codziennej pielęgnacji, poznaj jakie zastosowanie ma olejek rozmarynowy na włosy.
Olejek rozmarynowy – skład i właściwości

Odkrycia archeologiczne dowodzą, że rozmaryn był stosowany już w 500 r. n.e. jako zioło lecznicze przez Greków i Rzymian. Dziś korzystamy z niego m. in. w celach kosmetycznych w postaci oleju rozmarynowego. Jest to gęsta i silnie stężona ciecz, którą z reguły rozcieńcza się w innych produktach. Tak przygotowana roślina posiada szereg skutecznych właściwości, które radzą sobie z wieloma urodowymi bolączkami. Rozmaryn najczęściej stosuje się m.in. w celu odmłodzenia i uelastycznienia skóry oraz rozluźniania napiętych mięśni ciała. Często też roślinę dodaje się w postaci oleju rozmarynowego do szamponu i odżywek do włosów.

Olejek rozmarynowy na włosy

Jedną z najskuteczniejszych metod zadbania o swoje włosy jest stosowanie olejku rozmarynowego do ich codziennej pielęgnacji. Roślina świetnie sprawdza się w przypadku:

  • zwalczania łupieżu,
  • pielęgnacji włosów szybko się przetłuszczających,
  • przyśpieszania porostu włosów i zapobiegania ich szybkiemu wypadaniu,
  • odmładzania i wzmacniania struktury włosa poprzez działanie stymulujące krążenie krwi, co wpływa odżywczo na cebulki włosowe.

Skuteczne właściwości oleju rozmarynowego nie są wyssane z palca. W 2015 r. zostały opublikowane badania w czasopiśmie Skinmed, które potwierdziły, że rozmaryn w znaczny sposób zwiększa porost włosów zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Stosowanie olejku rozmarynowego i przeciwskazania

Olejek rozmarynowy ze względu na swą gęstość najczęściej dodaje się do szamponów lub odżywek. Nie jest to jednak jedyny sposób zaaplikowania rośliny – często miesza się ją wraz z innymi naturalnymi substancjami, tworząc domową recepturę na piękne włosy. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest rozgrzanie 0,25l oliwy, a następnie dodanie do niej 2 gałązek suszonego rozmarynu oraz 5 kropli olejku rozmarynowego. Tak przygotowaną miksturę należy zaaplikować okrężnymi ruchami na włosy i skórę głowy, a następnie pozostawić wszystko na 20 minut i spłukać.

Oleju rozmarynowego nie zaleca się stosować kobietom w ciąży ani osobom cierpiącym na nadciśnienie.

 

Koniecznie zapoznaj się także z naszym artykułem na temat wykorzystania oleju z pestek winogron do pielęgnacji włosów.

Published: 07/05/18

Leave a Reply

Your email address will not be published.