Jak stosować parafinę na dłonie
Paznokcie

Parafina – jak ją stosować?

Parafina jest używana w kosmetyce i lecznictwie od wieków. Jak ją stosować teraz? Poznaj nasze sprawdzone metody wykorzystania parafiny w salonach kosmetycznych oraz w domowym zaciszu. Zaczynamy! • Parafina –…

Parafina jest używana w kosmetyce i lecznictwie od wieków. Jak ją stosować teraz? Poznaj nasze sprawdzone metody wykorzystania parafiny w salonach kosmetycznych oraz w domowym zaciszu. Zaczynamy!
Parafina – właściwości

Kiedy stosować parafinę? Polecamy zabiegi z jej użyciem, gdy chcemy nawilżyć, wygładzić i zregenerować swoją skórę. Parafina wywoła na skórze efekt odmłodzenia. Najczęściej stosujemy ją na dłonie. To właśnie ta część ciała uznawana jest za wizytówkę człowieka. Na skórze dłoni można zauważyć pierwsze oznaki starzenia się, a także liczne przesuszenia, przebarwienia, mikrorany – szczególnie zimą. Parafina tworzy barierę ochronną dla skóry. Chroni ją przed bezpośrednim działaniem wiatru i mrozu. Jej dodatkowy atut to właściwości zmiękczające i wygładzające. Składnik ten można stosować do wykonania zabiegów, ale czasami znajdziemy go również w składzie kosmetyków. Nakładanie ciepłej parafiny powoduje również oczyszczenie organizmu z toksyn, poprawia się wtedy krążenie krwi. Zabiegi parafinowe pozwalają zredukować zmarszczki i poprawić kondycję skóry.

Jak przygotować parafinę do zabiegu?

Można wyróżnić dwa rodzaje parafiny: ciekłą oraz stałą. Każdy z nich należy podgrzać w kąpieli wodnej, aby uzyskać płyn nagrzany do odpowiedniej temperatury. Miskę z parafiną należy umieścić w garnku z wodą. Umieszczamy całość na małym ogniu. Pamiętaj o tym, że parafina nie może mieć bezpośredniego kontaktu z płomieniem, ponieważ jest łatwopalna. Uważaj, aby także nie zmieszała się z wodą.

W salonach kosmetycznych do tego celu używana jest specjalna woskownica.

Zalety zabiegu z użyciem parafiny:

  • natychmiastowy efekt
  • prosty w wykonaniu
  • odżywia skórę
  • zapewnia relaks

 

Zabieg parafinowy

Przed rozpoczęciem zabiegu należy wykonać kilka czynności przygotowawczych. Wybrane powierzchnię, na której przeprowadzimy zabieg (na przykład dłonie czy stopy) należy dokładnie oczyścić oraz osuszyć. Jeśli skóra jest pokryta włosami, należy założyć bardzo cienką warstwę produktu, aby jego usunięcie było bezbolesne. Zabieg można przeprowadzić w pozycji siedzącej lub leżącej. Po wykonaniu zabiegu metodą parafinową zalecamy przez cały dzień unikać kontaktu miejsca zabiegowego z wodą.

Aby przeprowadzić terapię parafinową, wlej nagrzaną do ok. 54°C parafinę do miski. Umieść dłonie w roztworze i trzymaj go na dłoniach przez 30 minut. Następnie usuń ze skóry. Dłonie owiń na chwilę flanelą.

Jeśli chcesz poznać inne sposoby na proste zabiegi pielęgnacyjne dla Twoich dłoni, zapraszamy do lektury naszego bloga!

 

Published: 09/11/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.