Czy warto robić peeling skóry głowy?
SkóraWłosy

Peeling skóry głowy – czy warto go robić?

Peeling ciała czy twarzy z pewnością nie jest Wam obcy. Czy robiłyście jednak kiedykolwiek peeling skóry głowy? Zakładamy, że nie każda z Was może być z tym zabiegiem zaznajomiona, dlatego…

Peeling ciała czy twarzy z pewnością nie jest Wam obcy. Czy robiłyście jednak kiedykolwiek peeling skóry głowy? Zakładamy, że nie każda z Was może być z tym zabiegiem zaznajomiona, dlatego postanowiliśmy go nieco przybliżyć – opisać, na czym polega i wytłumaczyć, dlaczego warto się nim zainteresować. Gotowe na pielęgnacyjne rewolucje?

Peeling skóry głowy – dlaczego warto go robić?

Peeling skóry głowy, tak jak i inne rodzaje złuszczania, ma za zadanie oczyścić skórę z obumarłego naskórka. Dzięki temu jesteśmy w stanie pozbyć się łupieżu oraz wyregulować pracę gruczołów łojowych. Ponadto peeling połączony z delikatnym masażem poprawi krążenie krwi, co skutkować będzie stymulacją wzrostu włosów. Pomoże nam również rozprawić się z ich wypadaniem.

Regularnie wykonywany peeling skóry głowy sprawi, że łatwiej będzie nam oczyścić i pielęgnować włosy na co dzień. Zanieczyszczony skalp tworzy barierę, która blokuje przedostawanie się składników odżywczych w głąb skóry, przyczyniając się do tego, że każdy z wykonywanych przez nas zabiegów staje się bezskuteczny.

Jak wykonać peeling skóry głowy?

Wykonanie peelingu skóry głowy wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Nie potrzebujemy do niego również wymyślnych specyfików. Do jednego zabiegu wystarczy nam odrobina szamponu i 2-3 łyżki gruboziarnistego cukru. Oba produkty łączymy ze sobą, a następnie wmasowujemy w skórę głowy. Na początku może nam być trudno do niej dotrzeć, ale po kilku razach będziemy wiedzieli, jak zrobić to umiejętnie. Po zakończeniu peelingu mieszankę spłukujemy obficie wodą i kontynuujemy standardową pielęgnację włosów – nakładamy odżywkę, olej, serum lub maskę.

Jak często wykonywać peeling?

Jest to pielęgnacja, która wymaga od nas regularności. Peelingu nie musimy, a nawet nie powinniśmy, jednak wykonywać codziennie. Optymalnie będzie zrobić go raz w tygodniu, np. w weekend, kiedy mamy więcej czasu.

 

Peeling skóry głowy – przydatne przepisy

Poza najprostszym peelingiem wykonanym na bazie szamponu i cukru, wypróbować można kilka innych przepisów. Być może któryś z nich bardziej przypadnie nam do gustu.

Warto między innymi przetestować peeling kawowy, który sprawdza się jednak głównie przy krótszych włosach, ponieważ zmielone ziarna kawy trudno wypłukać z długich kosmyków.

Jeśli z kolei zależy nam na dodatkowym nawilżeniu, wykorzystać możemy żel aloesowy. Dwie łyżki kosmetyku mieszamy wówczas z czterema łyżkami cukru. Całość wmasowujemy w skórę głowy i zmywamy pod prysznicem.


CZYTAJ TAKŻE – ŁOJOTKOWE ZAPALENIE SKÓRY GŁOWY – LECZENIE ZIOŁAMI!

Published: 10/10/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.