Jędrna i elastyczna? Cera bez kremu - to możliwe!
Kosmetyczne ABC

Piękna cera bez kremu? To możliwe!

Każda z nas marzy o gładkiej, sprężystej, jędrnej skórze z wyrównanym kolorytem. Dobrze, aby była ona również odpowiednio nawilżona. Oczywiście w codziennej pielęgnacji stawiacie na regularną pielęgnacje, w której krem…

Każda z nas marzy o gładkiej, sprężystej, jędrnej skórze z wyrównanym kolorytem. Dobrze, aby była ona również odpowiednio nawilżona. Oczywiście w codziennej pielęgnacji stawiacie na regularną pielęgnacje, w której krem zajmuje pierwsze miejsce. Czy rzeczywiście jest on konieczny? W dzisiejszym artykule sprawdzimy, czy piękna cera bez kremu jest możliwa.

Piękna cera bez kremu

Z całą pewnością dermatolodzy i kosmetolodzy na taką informację przywróciliby oczami, traktowaliby ją jako fanaberię. Kremy, peelingi, serum czy inne kosmetyki mają odpowiednio nawilżyć cerę, hamować procesy starzenia, a także dbać o jej jędrność i elastyczność. W ostatnim czasie, wiele blogerek urodowych postanowiło podważyć rolę kremu i przeszły przez „detoks dla cery”.

Detoks dla cery

Detoks dla cery zasadniczo sprowadza się do pielęgnacji skóry bez użycia kremu na noc. Nie jest to zwykły trend, a koncepcja opracowana przez założycieli marki naturalnych kosmetyków Dr. Hauschka – Rudolfa Hauschka i Elisabeth Sigmund. Uważają oni bowiem, że cera powinna być dostosowana do naturalnego rytmu jej pracy, na który wpływają pory dnia i roku. Skóra na odzyskać równowagę, zdolność do samoistnej regeneracji. Kremy na noc mogą tylko zaburzać ten proces.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Liść laurowy w kosmetyce – zastosowanie i właściwości

Kto powinien zrezygnować z kremu na noc?

Zwolennicy detoksu uważają, że posiadacze cery nadreaktywnej, alergicznej, z dermatozami, rumieniem, zanieczyszczonej, tłustej i trądzikowej powinny odstawić krem na noc. Pożegnanie się z tym rytuałem ma pobudzić naturalny proces odnowy, skłaniając skórę do obrony przed istniejącymi problemami.

Nowy, nocny rytuał

Pewnie zastanawiacie się jak miałby wyglądać nocny rytuał, dający efekt pięknej cery bez kremu? Wizja Dr. Hauschka rysuje się następująco:

  • KROK 1: Dokładne oczyszczanie twarzy

W tym celu najlepiej użyj mleczka lub olejku do demakijażu, który usunie resztki makijażu, zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum. Kosmetyk wmasuj w skórę, a następnie zetrzyj nawilżonym płatkiem kosmetycznym.

  • KROK 2: Optymalne tonizowanie

Ma ono przywrócić skórze właściwe pH, zapobiegać przed jej ściąganiem, odżywić, działać przeciwzapalnie i likwidować zaczerwienia.

  • KROK 3: Serum o beztłuszczowej formule (pozycja nieobowiązkowa)

Serum na wspierać procesy odnowy, zatem nie powinien zawierać: kwasu hialuronowego, wody roślinnej, naturalnych ekstraktów i witamin, które dodatkowo obciążają skórę.

Poznaj RYCYNOWE, KOSMETYCZNE ABC!

Published: 21/02/20

Comments are closed.