Jak dbać o piersi aby były jędrne i piękne
Skóra

Piękne i jędrne piersi – jak o nie dbać?

Nie musimy zaczynać tego artykułu od frazesów, mówiących o tym, że piersi to atrybut kobiecego piękna – przecież wszyscy o tym wiedzą. Mamy jednak wrażenie, że nie każda kobieta jest…

Nie musimy zaczynać tego artykułu od frazesów, mówiących o tym, że piersi to atrybut kobiecego piękna – przecież wszyscy o tym wiedzą. Mamy jednak wrażenie, że nie każda kobieta jest świadoma tego, że należy o nie dodatkowo dbać. Są piękne i jędrne, kiedy jesteśmy młode, lecz z czasem ich wygląd może ulec znacznej zmianie. Nie dajmy więc triumfować upływającym latom i zadbajmy o swój biust już dziś. Im wcześniej zapewnimy mu właściwą pielęgnację, tym dłużej będzie się nienagannie prezentował.

Pielęgnacja piersi – podstawy

Rozpoczynając językiem architekta – biust trzyma się na delikatnej konstrukcji. Przez to jest bardzo wrażliwy i wymaga właściwego traktowania. Póki jesteśmy młode do codziennej pielęgnacji wystarczą balsamy, których używamy do ciała. Z czasem, gdy skóra piersi narażona jest na utratę jędrności i wiotczenie, warto wprowadzić dodatkowe działanie z wykorzystaniem mocno napinających, stworzonych do tych okolic kremów. Pielęgnację tę powinnyśmy ponadto połączyć z masażem i wykonywać go okrężnymi ruchami przynajmniej raz w tygodniu. Jeżeli czujemy taką potrzebę, skorzystać możemy również z zabiegów, które skutecznie ujędrnią skórę i poprawią wygląd biustu. Ich wybór warto skonsultować z wykwalifikowaną kosmetyczką.

Ćwiczenia na piękne piersi

Choć piersi same w sobie składają się głównie z tłuszczu, podtrzymują je mięśnie klatki piersiowej, grzbietu i ramion. Jeżeli zadbamy o regularne ćwiczenie tych obszarów, wpłyniemy na jędrność biustu, skutecznie go modelując. W tym celu najlepiej sprawdzi się pływanie. Są jednak ćwiczenia, które wykonywać możemy w domu przy użyciu hantelków lub butelek z wodą. Warto np. znaleźć gotowe zestawy – w internecie nie brakuje wykwalifikowanych trenerek fitness, które chętnie się nimi dzielą.

Regularne badania

Pielęgnacja piersi, to nie tylko dbanie o ich jędrność i gładką skórę. To również regularne badanie w celu wykluczenia poważnych chorób. Raz w miesiącu wykonać powinnyśmy je same w zaciszu własnego domu. Jeżeli wykryjemy jakąkolwiek nieprawidłowość, natychmiast udajmy się do ginekologa. Raz na pół roku warto zrobić również USG piersi, a według zaleceń lekarza – mammografię.

 

Piękne piersi = zdrowa dieta

Nie zapominajmy, że duży wpływ na wygląd ciała ma nasza codzienna dieta. Dotyczy to również biustu. Zadbajmy więc o wprowadzenie do niej produktów, które zapobiegają rozwojowi komórek nowotworowych i opóźniają procesy starzenia się skóry. Są to przede wszystkim warzywa i owoce, a także ryby i oleje roślinne.

Czytaj także – Smoothie na zdrową skórę i włosy – najlepsze przepisy

Published: 12/10/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.