Jak dbać o brwi, aby były mocne i piękne?
Włosy

Piękne i mocne brwi – jak o nie dbać?

Dobrze wypielęgnowane i wyregulowane brwi sprawiają, że oczy nabierają wyrazu, a twarz wygląda atrakcyjniej. Jednak i one wymagają odpowiedniej opieki i ochrony. Jak sprawić, by były piękne i mocne, nie…

Dobrze wypielęgnowane i wyregulowane brwi sprawiają, że oczy nabierają wyrazu, a twarz wygląda atrakcyjniej. Jednak i one wymagają odpowiedniej opieki i ochrony. Jak sprawić, by były piękne i mocne, nie wydając przy tym fortuny na drogie kosmetyki? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w naszym artykule.
Codzienna pielęgnacja i ochrona brwi

Brwi, tak jak i skóra twarzy, narażone są na wiele negatywnych czynników, które wpływają na ich kondycję, a co za tym idzie i wygląd. Tym, co najbardziej je obciąża jest mocny makijaż, stałe pocieranie, nieodpowiednie sposoby oczyszczana skóry, zabiegi na bazie henny i różnego rodzaju choroby. Jeżeli jednak odpowiednio o nie zadbamy, będą gęste i bardziej odporne na szkodliwe działanie kosmetyków i zabiegów.

Na początek warto zaopatrzyć się w olejek rycynowy, który naturalnie stymuluje wzrost włosów i zapobiega ich utracie. Nakładamy go na oczyszczone z makijażu brwi za pomocą patyczka do czyszczenia uszu i wcieramy na całej powierzchni. Nadmiar olejku usunąć można suchym patyczkiem lub wacikiem. Preparat warto zostawić na brwiach na całą noc, a proces powtarzać codziennie lub co drugi dzień do momentu aż brwi nie zyskają satysfakcjonującego wyglądu.

 

Właściwa regulacja brwi

Ważna jest również odpowiednia regulacja brwi, którą wykonać możemy samodzielnie w domu lub u kosmetyczki. Jeżeli mamy gęste włoski, które wymagają dokładnego wyregulowania i okiełznania, lepiej udać się w tym celu do specjalisty. W profesjonalnym gabinecie fachowo dobierzemy ich kształt, aby pasował do twarzy i naszej urody. W domu taki zabieg wykonujemy zwykle pęsetą, wyrywając niechciane, pojedyncze włoski. W gabinecie kosmetyczki postawić możemy także na depilację woskiem lub nitkowanie. To drugie jest szczególnie polecane paniom ze skórą naczynkową, ponieważ najmniej ją podrażnia.

CZYTAJ TAKŻE – 5 głównych zastosowań oleju rycynowego nie tylko w kosmetyce

Nie przesadzajmy z makijażem

Choć obecnie modne są bardzo gęste i okazałe brwi, nie każda z nas jest ich szczęśliwą posiadaczką. Czy warto je wtedy domalowywać, tworząc nienaturalny, a czasami wręcz karykaturalny efekt? Naszym zdaniem zdecydowanie nie. Polecamy delikatne wypełnienie za pomocą makijażu wykonanego kredką lub cieniem do brwi w dobrze dobranym kolorze. Ewentualnie pod uwagę wziąć można także makijaż permanentny. Jeżeli wykonamy go w profesjonalnym salonie i wybierzemy ten piórkowy, będzie on wyglądał dobrze i naturalnie, podkreślając głębię spojrzenia i nie tworząc nieestetycznego, sztucznego efektu.

Published: 05/08/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.