Piękne rzęsy? To możliwe!
Kosmetyczne ABC

Piękne rzęsy w 4 krokach!

W codziennym makijażu skupiamy dużą uwagę na rzęsach. Nie da się ukryć, że podkreślają one oko, a nawet dodają im charakteru. Nic więc dziwnego, że każda z nas marzy o…

W codziennym makijażu skupiamy dużą uwagę na rzęsach. Nie da się ukryć, że podkreślają one oko, a nawet dodają im charakteru. Nic więc dziwnego, że każda z nas marzy o gęstych, długich i silnych rzęsach. W dzisiejszym artykule opowie jak odpowiednio pielęgnować rzęsy, aby byłe piękne i zdrowe!

Cykl wzrostu włosa

Fazy wzrostu rzęs zdecydowanie się różnią od tych na głowie. Sam cykl wzrostu rzęs jest niezwykle krótki. Anagen, czyli faza wzrostu włosa liczy od dwóch do 3 tygodni. Zaraz po niej rzęsy wchodzą w katagen czyli okres przejściowy. Gdy mieszki włosowe zaczynają się kurczyć mówi tu o telogenie, tak zwanej fazie spoczynku. Pewnie nie raz, martwiłyście się, że znowu rzęsy wypadają. Spokojnie, tak właśnie znowu rozpoczyna się faza intensywnego wzrostu, w której znajduje się aż 60-80% rzęs!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Efekt sztucznych rzęs – jak go uzyskać?

Piękne rzęsy w 4 krokach

Odpowiednia pielęgnacja rzęs właściwie sprowadza się do właściwego demakijażu, zbilansowanej diety, odżywiania oraz stosowania odpowiednich kosmetyków. Jeżeli zastosujesz się do poniższych, czterech kroków możesz liczyć na efekt pięknych rzęs!

  • KROK 1: DEMAKIJAŻ

Codzienne stosowanie tuszu do rzęs prowadzi do ich uszkodzenia, obciążenia. Właśnie dlatego codzienny, dobrze przeprowadzony demakijaż jest tak ważny! Podczas wieczornego rytuału, wybiera tylko te produkty, które są łagodne, przyjazne dla delikatnej skóry powiek i wokół oka. Pamiętaj, aby nie trzymać zbyt długo oka. Do rzęs przyłóż wacik, który rozmoczy makijaż, następnie zetrzyj go delikatnym ruchem. Zbyt gwałtowne pocieranie oczu, może prowadzić do wypadania rzęs.

  • KROK 2: DIETA

Jeżeli zależy Ci na pięknych rzęsach powinnaś wzbogacić swoją, codzienną dietę o takie składniki jak: owoce, zielone warzywa, jaja, mięso, ryby, produkty spożywcze zawierające proteiny, suplementy bogate w krzem. Ważne, aby Twoja dieta była różnorodna, jeżeli stworzenie diety stanowi dla Ciebie problem, zawsze możesz wybrać się do dietetyka. Stworzy on dietę dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

  • KROK 3: ODŻYWIANIE

Stosowanie odżywek do rzęs może skutecznie wzmocnić włosy, nadać im zdrowego wyglądu. Oczywiście tu panuje zasada – im prostszy skład tym lepiej. Możecie również przygotować własne odżywki do włosów do tego zadania świetnie nadaje się olejek rycynowy czy aloes. Ważne, aby odżywki nakładać na noc!

  • KROK 4: ZALOTKA

Zalotka to niezwykle użyteczne urządzenie, które potrafi nadać rzęsom zupełnie nowego wyglądu! Podkręcenie rzęs sprawi, że optycznie stają się one dłuższe, gęstsze. Pamiętajcie, aby używać zalotki na suche, czyste rzęsy bez grama tuszu!

Spodobały Ci się nasze porady? Zatem zapoznaj się z naszym działem KOSMETYCZNE ABC!

Published: 05/02/20

Comments are closed.