Pielęgnacja cery kwasami
Kosmetyczne ABC

Pielęgnacja cery kwasami

Masz problemy ze stanem swojej cery i nie masz pomysłu, jak dobrać odpowiednią pielęgnację? Jeżeli metody stosowane do tej pory nie przyniosły rezultatu, być może nadszedł czas, by sięgnąć po…

Masz problemy ze stanem swojej cery i nie masz pomysłu, jak dobrać odpowiednią pielęgnację? Jeżeli metody stosowane do tej pory nie przyniosły rezultatu, być może nadszedł czas, by sięgnąć po silniejsze preparaty. Jeżeli zmagasz się z trądzikiem, widocznymi przebarwieniami lub bliznami, ratunkiem może być pielęgnacja cery kwasami.Zabiegi z użyciem kwasów – wprowadzenie

Kwasy w dermatologii są wykorzystywane od bardzo dawna. Stosuje się je głównie w peelingach oraz silnych preparatach złuszczających. Zadaniem tych substancji jest zwiększenie odległość pomiędzy komórkami skóry oraz osłabienie złącza komórek. Ta reakcja organizmu doprowadza do złuszczenia warstwy rogowej naskórka. Pielęgnacja cery kwasami pozwala na rozjaśnienie blizn, regulację wydzielania sebum, zamknięcie porów i nawilżenie. Istnieje wiele rodzajów kwasów, które mają różne działanie. Z zabiegów z ich użyciem mogą korzystać osoby w każdym wieku – od nastolatków po osoby dojrzałe.

Pielęgnacja cery kwasami – rodzaje substancji

Poniżej znajdziesz listę najczęściej używanych kwasów w dermatologii. Opisaliśmy ich właściwości oraz zastosowanie, abyś mogła wybrać zabieg idealny dla siebie.

  • Kwas salicylowy przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które walczą z trądzikiem. Wykazuje on silne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, a na dodatek przyśpiesza usuwanie obumarłych komórek naskórka. Jego dodatkową zaletą jest redukcja blizn. Kwas salicylowy pozwala na usunięcie zanieczyszczeń np. zaskórników.
  • Kwas glikolowy poleca się osobom, które zmagają się z przebarwieniami. Oprócz tego redukuje on łagodne zmarszczki oraz wygładza nierówności skóry. Jego stosowanie zaleca się posiadaczkom cery dojrzałej, która ma skłonności do powstawania bliznowców.
  • Kwas azelainowy to świetne rozwiązanie dla osób borykających się z trądzikiem pospolitym lub różowatym. Jego zadaniem jest hamowanie rozwoju bakterii, które powodują powstawanie trądziku. Radzi sobie świetnie również z usuwaniem blizn.
  • Kwas ferulowy nadaje się idealnie do terapii anty-aging. Wybierają go przede wszystkim osoby po 35 roku życia. Niweluje on pierwsze oznaki starzenia się, jak zmarszczki, przebarwienia czy wiotkość skóry. Opisywany kwas wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Pamiętaj, aby decyzje o przeprowadzeniu konkretnego zabiegu ustalić z dermatologiem lub kosmetologiem, który będzie za niego odpowiedzialny.

Published: 14/12/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.