Mężczyzna z długimi włosami
Włosy

Pielęgnacja długich włosów u mężczyzn

Zdecydowałeś się zapuścić długie włosy lub zamierzasz to zrobić? Świetnie, jednak aby wyglądały one zdrowo i atrakcyjnie, musisz pamiętać o ich pielęgnacji. U mężczyzn jest ona równie ważna jak u…

Zdecydowałeś się zapuścić długie włosy lub zamierzasz to zrobić? Świetnie, jednak aby wyglądały one zdrowo i atrakcyjnie, musisz pamiętać o ich pielęgnacji. U mężczyzn jest ona równie ważna jak u kobiet.

Mężczyźni na przestrzeni dziejów nosili różne fryzury. W modzie były włosy długie, a następnie krótkie i tak na zmianę. Starożytni Rzymianie schludnie golili swoje twarze i nosili krótkie fryzury. Uważali, że tylko nieokrzesani barbarzyńcy noszą niezadbane długie włosy. Za to na bliskim wschodzie wierzono, że w długich włosach jest mądrość. W średniowiecznej Europie było podobnie – mówiono, że tkwi w nich siła rycerza. Także wielu portretowanych królów posiadało długie włosy. Dziś na szczęście można nosić je z dumą, ponieważ istnieje wiele środków i sposobów, by o nie zadbać.

Długie włosy u mężczyzn – dla kogo?

Niewielu mężczyzn decyduje się na długie włosy. Potrzeba sporo cierpliwości i silnej woli, aby doprowadzić do ich zapuszczenia. Jest to proces czasochłonny, a do tego z fryzurą w fazie przejściowej nie wygląda się najlepiej. Efekt może jednak być warty trudów, ponieważ mężczyzna z długimi włosami wyróżnia się w tłumie i wzbudza podziw.

Kto powinien rozważyć zapuszczenie włosów? Szczególnie mężczyźni posiadający pociągłą twarz. Choć to im idealnie pasują długie włosy, to jednak cecha ta nie jest warunkiem koniecznym. Najważniejsze, żebyś miał wystarczająco gęste włosy. Jeżeli nie jesteś pewien czy Twoje włosy są odpowiednie, powinieneś zapytać swojego fryzjera. Zawsze możesz też wzmocnić je poprzez używanie odpowiednich środków, najlepiej naturalnych.

Dbaj o swoje długie włosy

Niezależnie od tego jak gęste są Twoje włosy, musisz o nie dbać. Szczególnie decydując się na ich zapuszczenie. Mężczyźni co prawda nie farbują regularnie włosów tak jak kobiety, jednak wciąż narażają je na zniszczenie. Używanie ciepłego powietrza do suszenia, wizyty w saunie i niekorzystne warunki pogodowe to tylko niektóre szkodliwe czynniki. Niezwykle destrukcyjne jest wycieranie włosów ręcznikiem poprzez pocieranie – to doprowadza do ich utraty. Lepiej jest osuszyć włosy naturalnie lub przy użyciu suszarki z chłodnym powietrzem. Dodatkowo, niewłaściwe czesanie może sprawić, że włosy będą mniej zdrowe i bardziej podatne na złamanie lub utratę. Warto poznać sposoby na utrzymanie zdrowych i atrakcyjnych długich włosów u mężczyzn.

Używaj właściwych przyrządów

Jeżeli chcesz skutecznie zadbać o swoje włosy, to potrzebujesz do tego właściwych przyrządów. Upewnij się, że używasz grzebienia o szerokich zębach. Dzięki niemu Twoje mieszki włosowe są mniej narażone na uszkodzenia. Jeżeli zdecydujesz się na szczotkę, to wybierz taką z wysokiej jakości, naturalnym włosiem. Nosząc kucyk nie używaj zwykłych gumek, tylko opaski powlekane tkaniną.

CZYTAJ TAKŻE – SZCZOTKA CZY GRZEBIEŃ – CZYM CZESAĆ WŁOSY?

Pamiętaj o pielęgnacji

Podstawowym sposobem na pielęgnację długich włosów u mężczyzn jest dobór właściwego szamponu i odżywki. Tuż przed nałożeniem tego pierwszego użyj wspomnianego powyżej grzebienia o szerokich zębach. Uczesz włosy tak, aby nie były splątane. Następnie zwilż je i rozprowadź po nich palcami szampon – od cebulek aż po same końcówki. Pozostaw go na kilka minut a następnie spłucz. Najlepiej jest wybrać szampon z naturalnym ekstraktem pomagającym zachować we włosach wilgoć. Po oczyszczeniu włosów przeczesz je ponownie grzebieniem i wygładź. Kolejnym krokiem jest nałożenie odżywki. Koniecznie wybierz taką z naturalnych składników. Zastosuj się do poleceń na etykiecie. Na koniec spłucz kosmetyk chłodną wodą, ponieważ ciepła spłukuje korzystne dla włosów oleje.

Jak często należy myć włosy? Istnieją różne opinie dotyczące optymalnej częstotliwości. Mając długie włosy kusi nas, by używać szamponu każdego dnia. Jeżeli jednak zdecydujesz się na robienie tego rzadziej, to pamiętaj aby co najmniej co drugi dzień spłukać włosy wodą i nałożyć odżywkę.

Published: 05/02/19

Comments are closed.