Jak pielęgnować skórki wokół paznokci?
Paznokcie

Pielęgnacja skórek wokół paznokci

Czasami zdarzają się dni, w których zauważam, że nasze dłonie i paznokcie są w wyjątkowo złej kondycji. Pamiętaj, że należy dbać również o skórki wokół płytki paznokciowej. Jesteś ciekawa, na…

Czasami zdarzają się dni, w których zauważam, że nasze dłonie i paznokcie są w wyjątkowo złej kondycji. Pamiętaj, że należy dbać również o skórki wokół płytki paznokciowej. Jesteś ciekawa, na czym powinna powinnaś polegać prawidłowa pielęgnacja skórek wokół paznokci?
Skórki paznokci – na co zwracać uwagę

Skórki wokół paznokci często omijamy podczas rutyny pielęgnacyjnej. Ich wygląd wpływa na estetykę naszych dłoni oraz paznokci. To właśnie skórki są narażone na urazy, pęknięci, zatarcia. Skórka wokół płytki paznokci charakteryzuje się delikatnością. Często jest narażona na działania detergentów oraz liczne obrażenia mechaniczne. Częstym powodem uszkodzeń jest też niepoprawnie wykonany manicure, a tym samym zbyt głębokie ich wycięcie. Problemy ze skórkami pojawiają się również w przypadku atopowego zapalenia skóry oraz egzemy. Ich suchość może być spowodowana zimnem.

Podstawy pielęgnacji

Pielęgnacja skórek wokół paznokci ściśle wiąże się z dbaniem o dłonie. Twoim sojusznikiem powinien stać się bogaty krem do rąk. Nakładaj jego grubą warstwę na noc, również na skórki. Używaj treściwych preparatów, które zawierają dużo liczbę składników odżywczych. Wykonujesz regularnie manicure? To dobre posunięcie. Warto zrezygnować z wycinania skórek ciążkami. Zacznie delikatniejsze będzie odsuwanie ich specjalnym drewniany patyczkiem. Odsuwamy skórki, które są zmiękczone. Natłuszczaj je wówczas oliwką do paznokci. Do regeneracji wspominanych skórek świetnie nadają się produkty tłuste, takie jak:

  • oliwka do paznokci
  • oliwa z oliwek
  • olejek jojoba
  • olej kokosowy
  • olej arganowy.

Odżywki do skórek

Czujesz, że stan Twoich skórek jest bardzo zły, a naturalne oleje nie przynosi pożądanych efektów? Możesz sięgnąć po serum lub odżywkę do suchych skórek. Wolisz sam sporządzić preparat? Nic prostszego. Wybierz swój ulubiony olejek z wyżej zamieszczonej listy. Będzie on stanowi bazę odżywki. Do miseczki wyciśnij sok z połowy cytryny. Palce zamocz w miksturze na około 20 minut. Dłonie możemy moczyć również w kleiku z siemienia lnianego, mieszanki miodu oraz mleka. Lubisz stosować kosmetyki na wiele sposobów? Użyj balsamu do ust lub wazeliny i posmaruj nim skórki, będą one pięknie odżywione.

 

Pamiętaj, suchość skórek to wołanie o pomoc. Twój organizm potrzebuje konkretnych witamin lub domaga się nawilżenia. Nie wystawiaj dłoni ma mróz, całą zimę noś rękawiczki oraz stosuj bogate preparaty do nawilżania oraz odżywiania paznokci i dłoni.

Published: 30/01/18

Leave a Reply

Your email address will not be published.