Jak pielęgnować skórę twarzy po 50 roku życia?
Skóra

Pielęgnacja skóry po 50 roku życia

Nie myślcie sobie, że nasze artykuły mają trafiać tylko do młodych dziewczyn, które dopiero uczą się dbać o swoją urodę. Nasze wskazówki dedykujemy kobietom w różnym wieku. Każda z Was…

Nie myślcie sobie, że nasze artykuły mają trafiać tylko do młodych dziewczyn, które dopiero uczą się dbać o swoją urodę. Nasze wskazówki dedykujemy kobietom w różnym wieku. Każda z Was może czerpać z nich to, co dla niej istotne oraz znaleźć sposoby pielęgnacji, które jej najbardziej odpowiadają. Dziś skupimy się jednak na paniach po 50 roku życia. Ich skóra potrzebuje szczególnego traktowania, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio o nią zadbać. Choć w modzie są obecnie przeróżne zabiegi medycyny estetycznej, my przedstawimy Wam naturalne metody pielęgnacji dojrzałej i wymagającej cery.
Chroń skórę przed promieniami UV

Skóra w każdym wieku narażona jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Szczególnej ochrony wymaga jednak ta dojrzała. To właśnie czynniki zewnętrzne generują największe zmiany na naszej twarzy, powodując jej szybsze starzenie się i powstawanie zmarszczek. Cera wystawiana na działanie światła słonecznego i nie chroniona kremami z odpowiednim filtrem staje się odwodniona, wygląda na bardziej zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości. Rozwiązaniem są zatem kosmetyki z odpowiednią ochroną. Nakładajmy je zarówno latem podczas upałów, jak i jesienią i zimą, kiedy słońce nie grzeje już tak mocno, lecz wciąż działa negatywnie na naszą skórę.

Relaksujący masaż

Sprzymierzeńcem Twojej skóry będzie regularnie wykonywany masaż. Możesz zafundować go sobie sama przy codziennej aplikacji kremu. Zamiast nakładać go tradycyjną metodą, wykorzystaj tę czynność do masowania poszczególnych szczęści twarzy. W tym celu użyć możesz również dowolnego olejku, a o pomoc poprosić partnera. Profesjonalny masaż wykonasz także w gabinecie kosmetycznym. Jeżeli będzie on połączony z aplikacją odżywczego kosmetyku, efekty będą jeszcze lepsze.

Wypróbować możesz także jogę twarzy – pisaliśmy o już o niej w jednym z naszych artykułów.

Dieta w trosce o zdrową skórę

Przez całe nasze życie, a szczególnie w dojrzałym wieku, skóra potrzebuje materiałów budulcowych do odpowiedniej regeneracji i usprawnienia procesów odnowy. Ich najlepszym źródłem jest oczywiście zdrowa i zbilansowana dieta. Co dokładnie powinno się w niej znaleźć? Przede wszystkim białko i nienasycone kwasy tłuszczowe. Składniki te znajdziemy między innymi w rybach, chudym mięsie, olejach roślinnych i orzechach. Istotna jest także właściwa ilość witaminy C i przeciwutleniaczy zawartych głównie w warzywach i owocach. Nie zapominaj również o nawadnianiu ciała od środka – pij przynajmniej 2 litry wody dziennie!

Published: 11/10/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.