Jak pielęgnować dłonie zimą?
Kosmetyczne ABC

Jak pielęgnować dłonie zimą?

Dłonie wymagają odpowiednio dobranej pielęgnacji, szczególnie w okresie zimowym. W tym czasie są narażone na niskie temperatury i wiatr, które sprzyjają ich nadmiernemu przesuszeniu. Noszenie rękawiczek nie wystarczy! Dowiedz się,…

Dłonie wymagają odpowiednio dobranej pielęgnacji, szczególnie w okresie zimowym. W tym czasie są narażone na niskie temperatury i wiatr, które sprzyjają ich nadmiernemu przesuszeniu. Noszenie rękawiczek nie wystarczy! Dowiedz się, jak pielęgnować dłonie zimą by wyglądały zdrowo i pięknie.

• Odpowiedni krem do rąk
• Jak pielęgnować dłonie zimą? – sposoby

 

Odpowiedni krem do rąk

Na początku powinnaś dobrać podstawowy produkt do codziennej pielęgnacji dłoni, czyli krem. Tego typu produktów w drogeriach znajdziesz naprawdę wiele. Jak wybrać ten właściwy? Nie sugeruj się hasłami reklamowymi, opakowaniem, zapachem czy ceną tylko składnikami zawartymi w preparacie. Zimą najważniejsze jest nawilżenie. O tej porze roku nie sprawdzą się lekki kremy, które szybko się wchłaniają. W grudniu polecamy tłuste, treściwe preparaty, bogate w witaminy. Niżej opiszemy działanie substancji, które znajdziesz w skutecznych preparatach do pielęgnacji dłoni.

    • Witamina E – to jedna z witamin często pojawiająca się w składzie kremów do codziennej pielęgnacji dłoni. Ma działanie antyoksydacyjne. Dodatkowo zapobiega powstawaniu przebarwień. Polecamy produkty z jej wysoką zawartością posiadaczkom skóry dojrzałej.
    • Kwas hialuronowy – jego głównym zadaniem jest ochrona skóry dłoni przed przesuszeniem. Kiedy skóra jest sucha, tworzą się na niej pęknięcia, którym towarzyszy pieczenie. Ten składnik znajduje się w wielu kosmetykach.
    • Alantoina – ten składnik łagodzi ewentualnie podrażnienia oraz otarcia. Polecamy go zatem osobom posiadającym skórę wrażliwą i przesuszoną.
    • Kolagen – Pozwala zachować młodość skóry i utrzymać ją w prawidłowej kondycji. Polecamy używanie kremów z kolagenem szczególnie posiadaczkom skóry dojrzałej.

Pamiętaj, że każda z nas potrzebuje innych składników odżywczych. Dobierz je zgodnie z potrzebami Twojego organizmu.

Jak pielęgnować dłonie zimą? – sposoby

Pamiętaj, że używanie kremu okazyjnie nie wystarczy. Preparat do nawilżania rąk warto nosić w torebce lub trzymać na biurku w pracy. Wtedy możesz uniknąć suchości rąk i zapewniać dłoniom regularne nawilżenie oraz odżywienie. Borykasz się z większymi problemami? Możesz korzystać z masek regenerujących oraz specjalnych, bawełnianych rękawiczek, które zapewnią lepsze wchłanianie się preparatu. Kolejny krokiem jest peeling. Nie tylko skóra twarzy potrzebuje złuszczenia, Twoje dłonie również będą Ci wdzięczne za wykonanie tego etapu pielęgnacji. Na naszym blogu znajdziesz również informacje o parafinowym zabiegu na dłonie, który świetnie regeneruje uszkodzony naskórek.

Pamiętaj, aby szczególnie dbać o skórę dłoni, gdyż to właśnie ona często ujawnia nasz wiek. Dłonie są Twoją wizytówką, dlatego już dziś rozpocznij poszukiwania kremu idealnego.

Published: 11/12/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.