Przyciemnianie brwi - naturalne sposoby
Kosmetyczne ABC

Poznaj naturalne sposoby na przyciemnianie brwi!

Wiele kobiet marzy o gęstych, ciemnych, symetrycznych brwiach . Niestety, tylko część przedstawicielek płci pięknej została nimi hojnie obdarzona przez matkę naturę. Jeżeli macie już dość codziennego malowania i konturowania…

Wiele kobiet marzy o gęstych, ciemnych, symetrycznych brwiach . Niestety, tylko część przedstawicielek płci pięknej została nimi hojnie obdarzona przez matkę naturę. Jeżeli macie już dość codziennego malowania i konturowania brwi mamy dla Was naturalne sposoby na przyciemnianie brwi! Opowiemy o nich w dzisiejszym artykule!

Przyciemnianie brwi – naturalne sposoby

Dzisiaj skupimy się na pięciu, naturalnych sposobach na przyciemnianie brwi, które przynoszą szybkie efekty, są proste w przygotowaniu i co najważniejsze, nie zabierają dużo czasu. No to zaczynamy!

Popularność szałwii wciąż rośnie. Nie ma się co dziwić, ponieważ napary z jej liści są stosowane w ziołolecznictwie, a także kosmetyce. Szałwia ma wiele do zaoferowania, ale to co nas interesuje, to jej zdolność do przyciemniania włosów, w tym brwi. Wystarczy, abyś zaparzyła 4 łyżki suszonych liści szałwii z 100 ml wrzącej wody. Po ostygnięciu namocz płatki kosmetyczne naparem, przyłóż do brwi i trzymaj je przez 15 minut. Po tym czasie spłucz napar letnią wodą. Pierwsze efekty będą widoczne niemal od razu.

  • WAZELINA I KAWA

Nie od dziś wiadomo, że wazelina nawilża skórę, przyśpiesza porost włosów, a także przyciemnia naturalnie brwi i poprawia ich kondycję. Jeżeli wybierasz tą metodę wystarczy, abyś wymieszała odrobinę wazeliny z połową łyżeczki kawy. Następnie mieszankę rozprowadź na brwiach i odczekaj godzinę. Po tym czasie mieszanka powinna się wchłonąć, rytuał powtarzaj kilka razy w miesiącu.

CZYTAJ TAKŻE: Jak myć sztuczne rzęsy? Płyn do higieny intymnej, HIT czy KIT? 

  • KORA DĘBU

Jeszcze nie tak dawno kora dębu była wykorzystywana do przyciemniania włosów na głowie, obecnie można ją również stosować podczas przyciemniania brwi. Wystarczy zalać korę dębu wodą, a następnie gotować do momentu, aż woda uzyska ciemny, głęboki kolor. Po ostudzeniu naparu, namocz waciki i kosmetyczne i przyłóż je do brwi. Płatki trzymaj przez 10-15 minut, a następnie spłucz brwi letnią wodą. Ten rytuał możesz powtarzać kilka razy w miesiącu.

  • OLEJEK RYCYNOWY

Olejek, który ma tak wiele do zaoferowania! Nic więc dziwnego, że można go wykorzystać jako naturalny sposób na przyciemnianie brwi. Wystarczy zaaplikować olejek na brwi, po dokładnym, wieczornym demakijażu i pozostawić do wchłonięcia na całą noc. Pamiętajcie, że ta metoda wymaga czasu. Pierwsze efekty będą widoczne po około 3 tygodniach.

  • CZARNA HERBATA

Doskonale sprawdza się jako naturalna metoda, przyciemniająca brwi. Wystarczy zalać dwie torebki herbaty, 150 ml gorącej wody i poczekać aż napar nabierze intensywnego koloru. Po tym czasie zamocz dwa płatki kosmetyczne i połóż je na brwi na 15 minut. Po tym czasie przemyj je letnią wodą. Efekty powinny być widoczne niemal od razu.

Poznaj RYCYNOWE, KOSMETYCZNE ABC!

Published: 08/02/20

Comments are closed.