Preparat rycynowy dla mężczyzn
Włosy

Preparat rycynowy dla mężczyzn

Chcesz wzmocnić swoje włosy na głowie lub planujesz zapuścić zjawiskową brodę? A może szukasz sposobu na poradzenie sobie z problemami skórnymi? Jeżeli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to rada…

Chcesz wzmocnić swoje włosy na głowie lub planujesz zapuścić zjawiskową brodę? A może szukasz sposobu na poradzenie sobie z problemami skórnymi? Jeżeli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to rada jest jedna – preparat rycynowy dla mężczyzn.

Żyjąc w „zachodnim świecie” codziennie bombardowani jesteśmy masą reklam coraz to nowszych kosmetyków. Dzielone są na damskie i męskie. Jeden jest do włosów, inny do brody a jeszcze inny do brwi. Wszystkie najczęściej łączy jedno – składają się ze sztucznych, chemicznych substancji. Na szczęście istnieje alternatywny i sprawdzony naturalny środek – preparat rycynowy.

Preparat rycynowy

Od wielu lat mieszkańcy Jamajki w tradycyjny sposób pozyskują ekstrakt z nasion drzewa rącznika pospolitego. To właśnie w ten sposób powstaje naturalny olej rycynowy, tak bardzo popularny w Ameryce Środkowej. Uznany jest za środek o wielu zastosowaniach. Od lat z powodzeniem używany jest jako lekarstwo na różne schorzenia oraz kosmetyk pielęgnujący włosy. Wiemy, że ma działanie przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Choć znany jest od wieków, to w „zachodnim świecie” nadal niewiele osób poznało jego właściwości. Warto przyjrzeć się jego korzystnemu działaniu.

Przeciwdziała utracie włosów przez mężczyzn

Choć za piękne i gęste włosy najbardziej wdzięczne preparatowi rycynowemu są kobiety, to mężczyźni również mogą bardzo skorzystać na używaniu go. Łysienie męskie polega na przerzedzeniu i cofaniu się linii włosów. Może mieć ono wiele różnych powodów, takich jak np. genetyka, hormony czy stres. Jednak w każdym przypadku jesteśmy w stanie mu przeciwdziałać. Z pomocą przychodzi
nam bogaty w kwas rycynolowy olej rycynowy. To właśnie ten składnik wmasowywany w skórę głowy poprawia ruchomość białych krwinek i zwiększa krążenie. Dzięki temu włosy odrastają szybciej. Dlatego najlepiej jest zacząć ten rodzaj naturalnej terapii jak najprędzej, kiedy mieszek nadal wytwarza włosy.

Wspomaga zdrowe włosy i zwiększa ich objętość

Preparat rycynowy nie tylko pomaga w walce z różnymi rodzajami łysienia u mężczyzn. Jeżeli nie cierpisz na utratę włosów, to wciąż możesz bardzo skorzystać na jego działaniu. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe oraz witamina E odbudowują i wzmacniają zniszczone włosy. To szczególnie pomocne w przypadku długich włosów o rozdwajających się końcówkach. Dzięki niemu będą wyglądały zdrowiej i ładniej.

Pomaga w zapuszczeniu brody

Preparat rycynowy dla mężczyzn stymuluje również porost włosów na twarzy. Sprawia on zarazem, że są one grubsze i mocniejsze. Badania udowodniły, że zawarty w oleju rycynowym kwas rinolinowy zwiększa objętość włosów poprzez zagęszczenie ich pasm. Dzięki temu dochodzi do efektu większej objętości. Włosy także rosną szybciej, co pozwala na skrócenie okresu zapuszczania brody. Niektórzy użytkownicy twierdzą nawet, że ich włosy rosną aż do pięciu razy szybciej.

Oczyszcza i nawilża skórę

Jeżeli chcesz nawilżyć i oczyścić skórę głowy z toksyn, to sięgnij po preparat rycynowy. Zawiera on związek kwasu undecylenowego. Dezynfekuje on skórę i skutecznie zwalcza powodujące problemu skórne bakterie – np. takie jak trądzik. Preparat rycynowy jest również pomocny w złuszczaniu martwych komórek naskórka, który zatyka pory. W porównaniu z wysuszającym skórę nadtlenkiem benzoilu, olej rycynowy jest przyjaźniejszy dla skóry twarzy.

Published: 05/02/19

Comments are closed.