Domowe sposoby na walkę z przebarwieniami skóry
Skóra

Przebarwienia skórne – domowe sposoby na skuteczną walkę

Przebarwienia na skórze powstają z wielu powodów. Do najczęściej wymianach należy nadmierna ekspozycja na słońce oraz procesy starzeniowe zachodzące w organizmie. Zauważyłaś na swojej cerze pierwsze przebarwienia skórne? Dowiedz się…

Przebarwienia na skórze powstają z wielu powodów. Do najczęściej wymianach należy nadmierna ekspozycja na słońce oraz procesy starzeniowe zachodzące w organizmie. Zauważyłaś na swojej cerze pierwsze przebarwienia skórne? Dowiedz się jak z nimi walczyć.Słów kilka o przebarwieniach

Przebarwienia skórne mogą przyjąć różną postać. Najbardziej popularną są piegi. Ta zmiana może być wrodzona i na jej występowanie mam najmniejszy wpływ, jednak możemy je rozjaśnić. Warto zauważyć, że w miesiącach słonecznych, czyli wiosną i latem są one bardziej wyraźne, nasilone. Słońce ma ogromny wpływ na stan naszej skóry. Aby uniknąć przebarwień słonecznych należy używać kremów oraz kosmetyków, które zawierają wysoki filtr przeciwsłoneczny (SPF). Tej zasady należy przestrzegać przede wszystkim latem oraz zimą. Na zmiany pigmentacyjnie szczególnie narażona jest cera dojrzała po 55 roku życia. Inne powody powstawania zmian pigmentacyjnych to:

  • ciąż
  • menopauza
  • problemy hormonalne
  • nadmierne wizyty w solarium
  • występowanie trądziku
  • używanie silnych kosmetyków na bazie alkoholu
  • choroby tarczycy lub wątroby
  • przyjmowanie leków fotouczulających.

Poznaj sposoby na wyrównanie kolorytu skóry!

Przebarwienia skórne – domowe sposoby na ich usuwanie

Aloes

Warto sięgać po substancje i składniki pochodzenia naturalnego, które mają właściwości nawilżające, łagodzące i wybielające. Jedną z nich jest aloes. Znajdziemy go w składzie wielu kosmetyków koreańskich. Warto docenić jego działanie. Do redukcji przebarwień możemy użyć świeżych liści rośliny lub żelu na jego bazie. Aoles pozwoli na złuszczenia naskórka i szybki wzrost nowych komórek. Ten składnik świetnie radzi sobie z hamowaniem stanów zapalnych skóry, zatem ukoi i zredukuje zaczerwienienia, który nie są uwzględniane jako przebarwienia.

Cytryna

Cytryna posiada silne właściwości wybielające. To właśnie dzięki nim świetnie sprawdza się w walce z przebarwieniami. Wystarczy, że wacik kosmetyczny nasączysz świeżym sokiem z cytryny i przetrzesz nim plamy pigmentacyjne. Można sok z cytryny wymieszać z sokiem jabłkowym dla wzmocnienia efektu. Miąższ i skórka cytry to również świetna baza do stworzenia naturalnej maseczki. Wspomniane składniki połącz z jogurtem naturalnym lub mlekiem. Maskę nałóż na całą twarz lub problematyczne miejsca. Po 20 minutach zmyj ją zimną wodą.
Produktów naturalnych, które pozwalają na redukcję przebarwień jest naprawdę wiele. Można wykorzystać je bezpośrednio lub użyć do przygotowania odżywczej maski. Należą do nich: ogórek zielony, pietruszka, cebula, rumianek, bratek.


ZOBACZ PRZEPISY NA DOMOWE MASECZKI NA TWARZ Z AWOKADO!

Published: 24/01/18

Leave a Reply

Your email address will not be published.