Kosmetyczne ABC

Przyciemnianie zarostu na twarzy

Długa, gęsta broda wielu mężczyznom dodaje pewności siebie. Nic więc dziwnego, że wielu z Was przywiązuje tak ogromną wagę do jej odpowiedniej pielęgnacji. Kiedy na brodzie, zauważycie pierwszy siwy włos,…

Długa, gęsta broda wielu mężczyznom dodaje pewności siebie. Nic więc dziwnego, że wielu z Was przywiązuje tak ogromną wagę do jej odpowiedniej pielęgnacji. Kiedy na brodzie, zauważycie pierwszy siwy włos, naturalnie wpadacie w popłoch. Spokojnie, mamy dla Was odpowiednie rozwiązanie. W dzisiejszym artykule opowiemy o sposobach przyciemniania zarostu na twarzy.

Jak przyciemnić zarost na twarzy?

Przyciemnianie zarostu na twarzy to zabieg na który decyduje się coraz więcej mężczyzn. Jest on popularny z wielu względów: ukrycie siwych włosów, wyrównanie kolorytu brody czy chęć wizualnego zagęszczenia. Zarost możecie przyciemnić w profesjonalnym Barber Shopie, bądź w zaciszu własnego domu.

Jakie kosmetyki wybrać?

Jeżeli postanowiliście przyciemnić zarost na twarzy na własną rękę, niezwykle ważny jest wybór odpowiednich kosmetyków. Warto postawić na szampony koloryzujące do brody i wąsów, farby do brody bądź hennę. Samodzielne farbowanie nie powinno być trudne, ponieważ do każdego kosmetyku zwykle dołączona jest instrukcja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:         Preparat rycynowy dla mężczyzn

Pora na olejek rycynowy!

Jeżeli marzycie o gęstej i ciemnej brodzie, a nie chcecie zdecydować się na farbowanie to musicie poznać olejek rycynowy! Ten naturalny, jasnożółty olejek posiada wiele kwasów, minerałów i witamin. Pozyskiwany z nasion rącznika pospolitego, stosowany jest od wieków do pielęgnacji włosów, skóry, a także w leczeniu wielu schorzeń. Olejek rycynowy jest cennym źródłem kwasu rycynolowego (tzw. nienacycony kwas tłuszczowy omega-9), który jest luźno związany z dwoma związkami, wpływającymi na wzrost włosów. Mowa tu o:

  • PGD 2 – wzmacnia mieszki włosowe, zapobiega wypadaniu włosów,
  • PGE 2 – działa przeciwzapalnie, odpowiada za zagęszczenie włosów.

Mimo wielu właściwości olejku rycynowego, ważne aby do pielęgnacji brody wybrać jego odpowiedni rodzaj. W tym miejscu najlepiej sprawdzi się jamajski olejek rycynowy. Ponadto zwróćcie uwagę czy olejek jest świeży, unikajcie przetworzonego lub rafinowanego olejku rycynowego i wybierzcie ten olejek, który w składzie ma najwięcej kwasu rycynolowego.

Jak zagęścić brodę?

Jeżeli pragniecie zagęścić, przyciemnić zarost na twarzy stosujecie olejek rycynowy regularnie! Wystarczy codziennie wcierać w brodę jedną bądź dwie krople preparatu. Z całą pewnością po paru tygodniach stosowania zauważycie, że wasza broda jest gęstsza, ciemniejsza i bardziej miękka. Pamiętajcie, że olejki w kontakcie z powietrzem szybko jełczeją, dlatego lepiej kupować mniejsze opakowania.

Pragniesz zadbać o swoją brodę, a może włosy? Poznaj nasze naturalne metody!

Published: 12/11/19

Comments are closed.