Sposoby na elektryzujące się włosy
Włosy

Sposoby na elektryzujące się włosy

Niesforne włosy to problem wielu kobiet. Chłodniejsze miesiące to dodatkowe problemy takie jak ich elektryzowanie się, łamanie, przesuszenie oraz rozdwajanie się końcówek. Poznaj sprawdzone sposoby na elektryzujące się włosy. Nasze…

Niesforne włosy to problem wielu kobiet. Chłodniejsze miesiące to dodatkowe problemy takie jak ich elektryzowanie się, łamanie, przesuszenie oraz rozdwajanie się końcówek. Poznaj sprawdzone sposoby na elektryzujące się włosy. Nasze rady pomogą Ci utrzymać czuprynę w ryzach.

Elektryzowanie się włosów – przyczyny

Aby zwalczać problem i dobrać odpowiednią pielęgnację, na początku należy rozpoznać jego przyczynę. W pewnych momentach włosy ładują się dodatnio, co prowadzi do ich elektryzowania się. Napuszone kosmyki stają się problematyczne i potrafią popsuć każdą fryzurę. Główny powodem powstawania tego problemu jest brak odpowiedniego nawilżenia. Przesuszone i szorstkie włosy łatwiej się elektryzują. Niesprzyjające dla fryzury jest również przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Zimą problem się nasila przez noszenie czapek wykonanych ze sztucznych materiałów. Dodatkowo często niepoprawnie pielęgnujemy włosy na co dzień.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Na początku radzimy, aby postawić na mocne nawilżenie włosów. Ten krok należy powtarzać przez cały rok – także jesienią i zimą. Zacznij od stosowania szamponu oraz odżywki z serii dla włosów przesuszonych. Pamiętaj o regularnym stosowaniu maseczek na włosy. Zapewnią one wnikanie w strukturę włosa potrzebnych składników oraz dogłębne nawilżenie i regenerację. Preparatami zapobiegającymi elektryzowaniu się włosów są wszelkiego rodzaju spraye, szczególnie te, które stosujemy przed prostowaniem. Zaleca się unikanie kosmetyków zawierających silikony. Świetną metoda jest również olejowanie włosów, które powtarzać może trzy razu w tygodniu w zaciszu domowym. Używanie do tego oleju rycynowego pozwoli zapobiec puszeniu się włosów.

Dobra szczotka kluczem do sukcesu

Wydaje Ci się, że czesanie włosów jest banalne proste i nie może nic zmienić? Jesteś w błędzie. Po pierwsze – nie czesz włosów zbyt długo, one tego nie lubią. Posługiwanie się nie najlepszej jakości przyrządami może nasilić elektryzowanie się włosów. Postaw na drewniany grzebień lub szczotkę z naturalnego włosia. Innym rozwiązaniem są słynne już szczotki typu Tangle Teezer.

Sprawdzony sposób na elektryzujące się włosy

Kobiety poświęcają sporo czasu na pielęgnację oraz stylizację włosów. Często używamy do tej drugiej czynności nieodpowiednich produktów i sprzętu. Polecamy w szczególności suszarkę z funkcją jonizacji. Pozwoli ona na ograniczenie elektryzowania się włosów. Unikaj również stosowania ciepłego powietrza z tego urządzenia, włączaj tryb suszenia zimnym powietrzem. Podczas prostowania pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu włosów i stosowaniu kosmetyków ochronnych.

 

Published: 26/10/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.