Sposoby na łysienie męskie
Włosy

Sprawdzone sposoby na łysienie u mężczyzn

Co drugi mężczyzna zmaga się z nadmierną utratą włosów. Istnieją nawet statystyki, zgodnie z którymi dotyka ona ok. 70% męskiej populacji. To nie powód do wstydu, jednak warto znać sprawdzone…

Co drugi mężczyzna zmaga się z nadmierną utratą włosów. Istnieją nawet statystyki, zgodnie z którymi dotyka ona ok. 70% męskiej populacji. To nie powód do wstydu, jednak warto znać sprawdzone sposoby na łysienie u mężczyzn.

Mamiące koncerny

Spora liczba osób dotkniętych różnego rodzaju łysieniem generuje duży popyt na środki, które mają przeciwdziałać temu schorzeniu. Wielkie koncerny wydają ogromne pieniądze na promocję swoich produktów, obiecując gęste włosy na całej powierzchni głowy. Wszystko tylko po to aby wycisnąć z konsumentów pieniądze i zarobić jeszcze więcej. Niestety spora część tych super-znanych marek daje wyłącznie fałszywą nadzieję. Mając świadomość próby eksploatowania przez korporacje, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się oferowanym produktom oraz poznać skuteczne i sprawdzone sposoby na radzenie sobie z męskim łysieniem.

Środki na łysienie u mężczyzn

Na szczęście istnieją medykamenty skuteczne w walce z łysieniem. Warto zapoznać się z lekami, środkami i suplementami, które są w stanie nam pomóc.

Minoksydyl

Jeden z najbardziej uznanych specyfików jest Minoksydyl. Lek ten sprzedawany jest w niskiej dawce bez recepty. Dostępny w aptekach w formie płynu lub piany. Stosuje się go miejscowo na skórę głowy, szczególnie na występujące u mężczyzn widoczne zakola. Zwiększa przepływ krwi skurczonych mieszków włosowych, powodując tym samym ich wzrost i gęstnienie. Pobudza także odrastanie włosów poprzez przedłużenie fazy wzrostu włosa.

Finasteryd

Lek sprzedawany na receptę i przyjmowany doustnie w formie tabletek. Część lekarzy może nie znać tego środka, a niektórzy odradzają jego użycie. Środek ten jest skuteczny w leczeniu łysienia androgenowego typu męskiego. Za łysienie tego rodzaju odpowiada występujący u mężczyzn w sporej ilości dihydrotestosteron, zaś finasteryd blokuje powstawanie tego androgenu.

Szampony i odżywki na porost włosów

Pomimo zapewnień producentów, oparte o chemiczne składniki szampony i odżywki wcale nie zatrzymają łysienia. Nie spowalniają one także tempa utraty włosów. W najlepszym wypadku mogą one zwiększyć grubość włosa, ale ten efekt i tak jest krótkotrwały. Jeżeli chcemy znaleźć skuteczną odżywkę lub szampon, to postawmy na naturalne i skuteczne składniki.

Sumplementy

Suplementy same nie rozwiążą problemu, ponieważ nie pomogą w przypadku łysienia powodowanego przyczynami genetycznymi lub hormonalnymi. Mogą jednak wzmocnić i uzdrowić nasze włosy. Dobrze jest je łączyć z lekami takimi jak minoksydyl albo finasteryd. Należy jednak uważać; Na rynku znajdziemy najróżniejsze specyfiki, a nie wszystkie są godne polecenia. Najlepiej jest zaufać organicznym środkom, takim jak np. olej migdałowy lub rycynowy. Spośród nich warto jest wziąć pod uwagę szczególnie te jamajskie, które są szlachetniejsze od zwykłej odmiany.

Sposoby zapobiegania męskiemu łysieniu i pobudzanie włosów

W Internecie można spotkać wiele przeróżnych metod walki z utratą włosów. Które z tych sposobów na łysienie u mężczyzn są najskuteczniejsze? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na zmniejszenie i poradzenie sobie z łysieniem.

Stosuj dobrą dietę i witaminy

Dieta oparta na chudym mięsie, rybach i soi lub innych bogatych źródłach protein pomaga w utrzymaniu zdrowych włosów i tym samym zapobiega wypadaniu. Warto też dbać o właściwy poziom witamin – A, B i E są kluczowe dla włosów.

Regularnie myj włosy łagodnym szamponem

Dzięki regularnemu myciu włosy i skóra głowy utrzymywane są w czystości. To zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji i łupieżu, które powodują łamanie i utratę włosów. Dodatkowo, czyste włosy wyglądają na bardziej gęste.

Unikaj czesania mokrych włosów

Włosy są najsłabsze, gdy są mokre. Dlatego czesanie włosów w tym stanie zwiększa ryzyko ich utraty. Należy unikać tej praktyki, chyba, że jest ona konieczna. Wtedy poleca się użycie grzebienia o jak najszerszych zębach.

Masuj skórę głowy olejem

Regularnie należy masować przez kilka minut skórę głowy olejem – migdałowym, sezamowym lub rycynowym. To sprawi, że mieszki włosowe pozostaną aktywne.

Susz naturalnie, nie ręcznikiem

Nie wycieraj włosów ręcznikiem, ponieważ silne pocieranie im nie służy. Zamiast tego pozwól włosom wyschnąć naturalnie.

Unikaj suszarki

Coraz więcej mężczyzn używa codziennie rano suszarki. Niestety, regularne suszenie włosów ciepłym powietrzem doprowadza do ich osłabienia. Włosy w takim stanie znacznie częściej wypadają.

Zrezygnuj z używek

Palenie papierosów zmniejsza ilość krwi w skórze głowy i tym samym powoduje wypadanie włosów. Na łysienie wpływa również picie alkoholu, wiec najlepiej jest z niego zrezygnować albo ograniczyć jego konsumpcję.

Bądź aktywny fizycznie

Co najmniej 30 minutowe ćwiczenia wykonywane każdego dnia pomogą Ci wpłynąć pozytywnie na gospodarkę hormonalną. Zmniejszą wypadanie włosów oraz obniżą poziom szkodliwego dla nich stresu. W celu radzenia sobie z tym drugi warto również rozważyć medytację.

Published: 07/02/19

Comments are closed.