Stosowanie oleju rycynowego w ciąży
Włosy

Stosowanie olejku rycynowego w ciąży – czy szkodzi?

Ciąża to stan, w który szczególną uwagę przywiązujemy do tego, jakich kosmetyków używamy do pielęgnacji naszego ciała. Mimo to nie chcemy rezygnować ze zdrowo wyglądających włosów oraz mocnych paznokci. Czy…

Ciąża to stan, w który szczególną uwagę przywiązujemy do tego, jakich kosmetyków używamy do pielęgnacji naszego ciała. Mimo to nie chcemy rezygnować ze zdrowo wyglądających włosów oraz mocnych paznokci. Czy stosowanie olejku rycynowego w ciąży szkodzi? Dowiedz się już teraz!

Kondycja włosów w ciąży

Ciąża to specyficzny okres w życiu kobiety. Wzrasta poziom estrogenu w organizmie i następuje zaburzenie gospodarki hormonalnej. Wpływa to nie tylko na nastrój, ale również na kondycję włosów. Stają się one osłabione i łamliwe. Czasami możemy obserwować ich nadmierne wypadanie oraz przetłuszczanie się. Czy pielęgnacja włosów w trakcie ciąży powinna różnić się od tej stosowanej wcześniej? Większość elementów może pozostać bez zmian. Pamiętaj, aby stosować przeważającą ilość produktów pochodzenia naturalnego. Unikaj kosmetyków z niezrozumiałym składem oraz tych o intensywnym zapachu.

Czy można stosować olejek rycynowy w ciąży?

Dużo osób zadaje sobie to pytanie. Nie rodzi się ono znikąd. W trakcie ciąży specjaliści odradzają stosowanie oleju rycynowego doustnie. Przyjmowany w ten sposób może przyśpieszyć poród oraz powodować komplikacje. A co z pielęgnacją włosów, ciała oraz paznokci olejem z  rącznika pospolitego? Nie istnieją przeciwwskazania do jego zewnętrznego stosowania. Nie przedostanie się on przez włosy lub paznokcie na tyle głęboko, aby zagrozić zdrowiu. Stosowanie olejku rycynowego w ciąży może przynieść pozytywne rezultaty i poprawić wygląd fryzury.

Sprawdzone sposoby na poprawę kondycji włosów

W trakcie ciąży oraz laktacji istotny jest odpowiedni dobór kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów oraz ciała. Używane preparaty powinny wykazywać właściwości:

  • regeneracyjne
  • oczyszczające
  • wzmacniające
  • zmiękczające
  • nadające blaski

Należy unikać maseczek oraz szamponów, które zawierają silne detergenty (SLS), substancje drażnione, elementy powodujące alergie, wzmacniacze zapachu. Polecamy tworzenie własnych maseczek oraz płukanek. Mamy wówczas pewność jakich składników użyto do ich produkcji.

CZYTAJ TAKŻE – Jamajski czarny olej rycynowy – ratunek dla włosów

Stosowanie olejku rycynowego w ciąży – przepis na maskę

Do przygotowania takiej maseczki wzmacniającej potrzebujesz pół szklanki olejku rycynowego. Należy podgrzać go. Ciepły, ale nie gorący olejek wcieramy w skórę głowy. Następnie włosy owijamy w ręcznik lub umieszczamy w czepku. Pozostawiamy na dłuższy czas. Ta prosta maseczka ma działanie nawilżające, a dodatkowo pobudza wzrost cebulek. Jest idealna dla osób, które zauważyły problemy związane z wypadaniem włosów.

Dowiedz się również, jak dbać o skórę w czasie ciąży!

Published: 22/02/18

Leave a Reply

Your email address will not be published.