Czy stosowanie szałwii na zatrzymanie laktacji, okaże się skuteczne?
Domowe receptury

Szałwia na stopniowe zatrzymanie laktacji

Od kilkunastu miesięcy jesteś szczęśliwą mamą, gratulacje! Przez ten, niezwykły czas karmisz piersią, chociaż w ostatnim czasie mleka jest jakby mniej. Dodatkowo wydaje Ci się, że Twoja pociecha nie najada…

Od kilkunastu miesięcy jesteś szczęśliwą mamą, gratulacje! Przez ten, niezwykły czas karmisz piersią, chociaż w ostatnim czasie mleka jest jakby mniej. Dodatkowo wydaje Ci się, że Twoja pociecha nie najada się do syta, przez co jest rozdrażniona. Spokojnie sytuacja w której się znalazłaś jest całkowicie naturalna! Prawdopodobnie nadszedł ten moment w którym odstawisz swoje dziecko od piersi. W dzisiejszym artykule opowiemy o naturalnych sposobach na wyciszenie laktacji.

Karmić piersią czy butelką?

Karmienie piersią jest powszechnie zalecaną i preferowaną metodą wykorzystywaną w karmieniu niemowląt i dzieci do 2 roku życia. Oczywiście nic na siłę, jedne mamy mają więcej mleka, inne mniej, a jeszcze inne wcale. Taki stan rzeczy jest całkowicie naturalny i normalny! Proces karmienia piersią zaczyna się zaraz po porodzie, a jego produkcja znacznie wcześniej. Zwykle organizm matki szykuje się na czas laktacji między 16, a 22 tygodniem ciąży. Głównie na produkcję pokarmu wpływa progesteron (wytwarzany w łożysku), który bezpośrednio wpływa na rozwój pęcherzyków mlecznych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wypadanie włosów po ciąży, jak sobie z nim radzić?             

Szałwia na zatrzymanie laktacji

Okres laktacji to niezwykły czas w życiu każdej młodej mamy. Właśnie w tym czasie wykształca się niezwykła więź między mamą, a jej pociechą. Oczywiście kiedy zauważycie, że macie mniej mleka, wasze dziecko jest rozdrażnione i wydaje Wam się, że jest głodne możecie pomyśleć o stopniowym zahamowaniu laktacji. Możecie to zrobić w całkowicie naturalny sposób.

  • KROK 1: ODSTAWIANIE OD PIERSI

Decyzja o zatrzymaniu laktacji została podjęta. Zatem zacznijcie przystawiać malucha do piersi rzadziej. Możecie wykorzystać tzw. metodę mieszaną czyli połączenie karmienia piersią z mlekiem modyfikowanym z butelki. Wówczas waszego dziecko nie przeżyje szoku, kiedy zostanie odstawione od piersi, a gruczoły mlekowe nie będą dostawać zewnętrznych bodźców do produkcji pokarmu.

  • KROK 2: PIJCIE NAPARY

Napar z szałwii na zatrzymanie laktacji to z całą pewnością słuszna decyzja. Jeżeli testujecie już metodę mieszaną warto włączyć picie szałwii do zahamowania laktacji. Napar z szałwii należy pić kilka razy dziennie. Pamiętajcie, że okres odstawienia od piersi może trwać od kilku do kilkunastu tygodni, zatem musicie się uzbroić w cierpliwość.

Poznaj RYCYNOWE, DOMOWE RECEPTURY!

Published: 15/03/20

Comments are closed.