ZIele angielskie skłądnikiem szamponu
Włosy

Szampon do włosów z zielem angielskim

Niezależnie od tego, czy masz problem z włosami, czy chcesz go uniknąć – koniecznie powinieneś o nie dbać. Sposobów jest wiele, ale pośród nich podstawowym i bezwzględnie koniecznym jest mycie…

Niezależnie od tego, czy masz problem z włosami, czy chcesz go uniknąć – koniecznie powinieneś o nie dbać. Sposobów jest wiele, ale pośród nich podstawowym i bezwzględnie koniecznym jest mycie ich odpowiednim środkiem. Bardzo dobrym wyborem jest szampon do włosów z zielem angielskim.

Co daje szampon do włosów?

Nasze włosy w naturalny sposób gromadzą brud, osad, sebum oraz martwe komórki naskórka. Żadna z tych rzeczy nie sprzyja dobrej kondycji włosów, a wręcz przeciwnie – osłabia je. Dlatego tak ważne jest używanie szamponu. To dzięki niemu jesteśmy w stanie oczyścić skórę głowy i sprawić, aby nasze włosy były silniejsze i zdrowsze.

Należy jednak pamiętać, że niewłaściwie używany szampon może wywołać również jeden z efektów mniej pożądanych. Wszystko zależy od tendencji dotyczącej skóry naszej głowy. Część z nas ma włosy suche, inni przetłuszczające się. Zbyt częste używanie szamponu (np. codziennie) może wywołać u tych drugich jeszcze większe przetłuszczenie. Mieszki włosowe takich osób będąc regularnie wysuszane mogą walczyć z tym stanem przetłuszczając się jeszcze bardziej. U osób z suchymi włosami efekt będzie inny. Wysuszający skórę głowy szampon może doprowadzić do tego, że we włosach zachowa się jeszcze mniej wilgoci.

Z wymienionymi powyżej negatywni skutkami poradzimy sobie za pomocą odpowiednio dobranej odżywki. Najlepiej jednak będzie w ogóle przeciwdziałać niepożądanym efektom. Jak? Używając szamponu z dodatkiem naturalnych ekstraktów pomagających zachować wilgoć we włosach. Bardzo dobrym wyborem będzie szampon z zielem angielskim.

Ziele angielskie?

„Ziele angielskie” to powszechnie używana w Polsce nazwa owoców drzewa pimentowego. Rośnie ono w Ameryce Środkowej oraz Meksyku. Choć na naszym kontynencie znane jest szczególnie jako przyprawa do zup i mięs, ma również inne zastosowania. W zachodnim świecie używa się go także przy produkcji męskich perfum. Jednak na Jamajce od wielu lat stanowi on także składnik kosmetyków do pielęgnacji m.in. skóry głowy i włosów. Ziele angielskie jest tam często łączone z naturalnym czarnym olejem rycynowym.

Ziele angielskie na problemy z włosami

Kosmetyki stworzone z zastosowaniem ziela angielskiego mają wiele zalet. Najważniejsze jednak jest, aby składnik ten był naturalny. Ekstrakt z liści i owoców drzewa pimentowego uzyskany w tradycyjny sposób za pomocą pary posiada pożądane składniki. Używany jest on w szamponach do włosów. Warto poznać największe korzyści takiego kosmetyku.

Twoje włosy są mocniejsze

Uznane działanie ekstraktu z ziela angielskiego użytego w szamponie wzmocni Twoje włosy. Silniejsze włosy są mniej narażone na złamanie i wypadnięcie. Dzieje się tak, ponieważ substancja wspomaga podstawę pasma włosów oraz sprawia, że pory stają się rozszerzone.

Rzadziej wypadające włosy

Cierpisz na łysienie? Dzięki selenowi zawartemu w zielu angielskim, poprawia się zdrowie naszych włosów. W trakcie mycia wcieramy substancję w skórę głowy. To podnosi poziom krążenia krwi, które sprzyja zwiększeniu siły włosów.

Wyrastają więcej nowych włosów

Nasze włosy dla zdrowego rozwoju potrzebują składników odżywczych zawartych w zielu angielskim. To właśnie one mają wpływ na objętość włosów. Można wprowadzić je na stałe do swojej diety, jednak znacznie skuteczniej będzie używać ekstraktu bezpośrednio na skórę głowy. Wpływa ono korzystnie na pory i tym samym przyspiesza proces wzrostu włosa.

Published: 05/02/19

Comments are closed.