Szczotka czy grzebień - co do czesania włosów?
Włosy

Szczotka czy grzebień – czym czesać włosy?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak istotne w pielęgnacji włosów jest ich regularne czesanie. Niebagatelne znacznie dla ich kondycji ma także to, czym je czeszemy. Akcesoria do czesania powinno…

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak istotne w pielęgnacji włosów jest ich regularne czesanie. Niebagatelne znacznie dla ich kondycji ma także to, czym je czeszemy. Akcesoria do czesania powinno się wybierać z uwagi na typ włosów – kręcone, falowane lub proste. Jeżeli zastanawiacie się, czym czesać włosy, by były mocne i zdrowe, zapraszamy do lektury.

Szczotka czy grzebień – czym czesać włosy?

Podstawowe akcesoria do czesania włosów do szczotki i grzebienie. Jednak ich rodzajów jest znacznie więcej, a każdy z nich przeznaczony jest do innej czupryny. Znaczenie ma tutaj rozstaw ząbków, jakość wykonania, a także rodzaj użytego materiału. Najczęściej polecane są jednak te wykonane z drewna, gównie ze względu na jego trwałość i elektrostatyczność, co zapobiega elektryzowaniu się włosów. Jednak szczotki i grzebienie wykonane z tworzywa są równie skuteczne.

Rodzaje szczotek do włosów

  • szczotka z drewna – drewno to wyjątkowo często wykorzystywany materiał przy produkcji akcesoriów do stylizacji włosów. Nic dziwnego – jest trwałe i sprawia, że włosy się nie elektryzują. Najlepiej wybierać szczotki z drewnianymi ząbkami zamocowanymi na elastycznej, gumowej podstawie, która dopasowuje się do kształtu głowy. Ważne też, by ząbki były zakończone kuleczkami, które dodatkowo będą masować skórę głowy.
  • szczotka z naturalnego włosia – zwykle wykonuje się ją z drewna, na którym osadza się włosie. Najczęściej jest to włosie dzika. Szczotka jest raczej miękka i elastyczna, więc sprawdzi się w pielęgnacji włosów cienkich i skłonnych do uszkodzeń.
  • szczotka z tworzywa – szczotki wykonane z plastiku występują w różnych kształtach. Największą popularnością cieszą się szczotki z małymi i elastycznymi ząbkami, które mają za zadanie rozczesywać włosy bez ich uszkadzania. To idealne rozwiązanie dla posiadach puszących się włosów, bowiem taka szczotka dokładnie je wygładza.

Rodzaje grzebieni do włosów

  • grzebień z szeroko rozstawionymi zębami – może być wykonany z tworzywa lub drewna. Nadaje się do pielęgnacji włosów gęstych i kręconych, nie uszkadzając zbytnio naturalnego skrętu. Sprawdza się również do czesania mokrych włosów.
  • grzebień fryzjerski – ma dwa rodzaje zębów, z jednej strony grubsze o szerszym rozstawie, z drugiej cieńsze o mniejszym rozstawie. Wygodny przy układaniu nieskomplikowanych fryzur.
  • grzebień ze szpikulcem – w tym modelu zęby rozstawione są blisko siebie. Szpikulec służy do precyzyjnego wydzielania pasm włosów.

Jak czesać i kiedy?

Skoro już wiemy czym czesać włosy, należy się również zastanowić jak to robić. Przede wszystkim musimy pamiętać, by włosów nie czesać na mokro. Na ten zabieg mogą sobie pozwolić tylko posiadaczki gęstych loków. Jeśli chcemy uniknąć kołtunów po kąpieli, dokładnie wyczeszmy włosy przed ich myciem. Aby ułatwić sobie zadanie po wysuszeniu włosów, możemy użyć odżywki ułatwiającej rozczesywanie. Czesanie rozpocznijmy od końcówek i zakończmy u nasady głowy.

 

Jeśli szukasz porad dotyczących pielęgnacji włosów, zapraszamy do lektury naszych pozostałych artykułów!

Published: 28/10/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.