Szczotkowanie ciała na sucho w walce z cellulitem
Skóra

Szczotkowanie ciała na sucho – pomoc w walce z cellulitem

Kochamy proste sposoby na pielęgnację naszego ciała. Dzisiaj przedstawiamy jeden z nich, czyli szczotkowanie ciała na sucho. Jest to idealny masaż, który pozwala zredukować cellulit i wygładzić skórę. Poznaj ten…

Kochamy proste sposoby na pielęgnację naszego ciała. Dzisiaj przedstawiamy jeden z nich, czyli szczotkowanie ciała na sucho. Jest to idealny masaż, który pozwala zredukować cellulit i wygładzić skórę. Poznaj ten łatwy i przyjemny sposób!Jak ujędrnić ciało i zredukować cellulit?

Każda kobieta marzy o poprawie kondycji skóry. Kochamy tanie, szybkie i sprawdzone sposoby, które można wykonać w domu, prawda? Szczotkowanie nie zabiera wiele czasu, a przynosi naprawdę widoczne efekty: pobudza krążenie krwi, redukuje cellulit, a dodatkowo ujędrnia i wygładza skórę. Czynność tę wykonujemy na sucho. Jest to forma masażu bardzo popularna w Azji. Ten krótki rytuał można powtarzać codziennie. Proponujemy, aby dołączyć go do wieczornej pielęgnacji. Masowanie szczotką pobudza układ limfatyczny, co prowadzi do oczyszczenia organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii. Jest to świetny sposób, aby zapewnić sobie ulgę w przypadku opuchlizn na nogach czy rękach. Kolejne efekty omawianego zabiegu to szybsze wchłanianie dobroczynnych składników przez skórę, jej dotlenienie, a także poprawę kolorytu i struktury. To świetna alternatywą dla kobiet, który skóra wydaje się być wiotka, nieujędrniona lub borykają się z pomarańczową skórką. Kluczem do sukcesu jest regularne powtarzanie czynności.

Szczotkowanie ciała – jak przygotować skórę?

Szczotkowanie to zabieg mało wymagający. Do jego wykonania potrzebujemy drewnianej szczotki z naturalnym włosiem. Nabyć możemy ją w dowolnej drogerii oraz sklepach z ekologicznymi produktami. Koszt jest niewielki.

Pamiętaj, aby przed szczotkowaniem dokładnie oczyścić skórę. Nie powinna być ona mokra. Unikaj nanoszenia balsamu czy olejków przed wykonaniem rytuału. Naturalne włosie jest delikatne, zatem nie uszkadza naskórka. Ruchy wykonywane podczas masażu powinny być kierowane w stronę serca. Zacznij od rąk, a konkretnie od palców i wnętrza dłoni. Brzuch oraz klatkę mięśniową szczotkuj bardzo delikatnie. Twoje ruchy powinny być długie i posuwiste. W przypadku stawów stosujemy wyłącznie okrężne ruchy szczotką. Omijaj miejsca, w których skóra jest uszkodzona bądź występują na niej stany zapalne lub żylaki. Szczotkowanie ciała zajmuje od 5 do 10 minut.  Po zakończeniu zabiegu weź prysznic i nawilż ciało. Możesz użyć do tego ulubionego produktu. My polecamy naturalne kosmetyki takie jak olej kokosowy czy masło shea. Szczotkowanie może wykonywać codziennie, wówczas szybko zaobserwujesz pierwsze efekty.

Szczotkę wykorzystywaną do wykonywania masażu należy regularnie myć za pomocą ciepłej wody oraz mydła. Do czyszczenia włosia świetnie sprawdzi się również szampon dla niemowląt.

Published: 18/12/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.