Jak wzmocnić włosy po ciąży
Włosy

Włosy po ciąży – jak je wzmocnić?

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. W organizmie zachodzi wiele zmian, w tym także tych hormonalnych, które mają wpływ na kondycję naszej skóry i włosów. Wiele mam przyznaje, że…

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. W organizmie zachodzi wiele zmian, w tym także tych hormonalnych, które mają wpływ na kondycję naszej skóry i włosów. Wiele mam przyznaje, że w czasie ciąży ich włosy były w świetnej kondycji – lśniące, gęste, odpowiednio się układały. Ciąża jednak nie trwa wiecznie, a wraz z jej rozwiązaniem włosy ulegają osłabieniu i zaczynają wypadać. Jak pielęgnować włosy po ciąży, by odzyskały swój dawny blask?

Wypadające włosy po ciąży – przyczyny

Przyczyną wypadania włosów już po porodzie są zmiany hormonalne. W trakcie ciąży utrzymuje się wysoki poziom estrogenów, które wpływają między innymi na kondycję włosów. W czasie ciąży włosy są w ciągłej fazie wzrostu. Po porodzie poziom estrogenów gwałtownie spada, a co za tym idzie, mocne dotąd włosy zaczynają wypadać. W tym czasie możemy stracić nawet do 30% włosów! Jest to rzecz jak najbardziej naturalna, choć trudna do zaakceptowania. Tego procesu w zasadzie nie da się zahamować, można jednak podjąć kroki, które sprawią, że włosy będą w lepszej kondycji.

Po pierwsze – zbilansowana dieta

Aby móc cieszyć się pięknymi i gęstymi włosami, powinniśmy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę. Dostarczając sobie odpowiednich witamin i mikroelementów mamy gwarancję, że nasze włosy otrzymają składniki konieczne do ich wzrostu. Dlatego dieta powinna obfitować w pokarmy bogate w witaminy z grupy B. Znajdziemy je w produktach razowych, kaszy czy brązowym ryżu. Przydadzą się także miedź i cynk, które znajdziemy w jajach, owocach morza i rybach. Jeżeli mamy problem z dostarczeniem sobie tych składników, można sięgnąć po suplementy diety. Tę decyzję warto jednak skonsultować z lekarzem.

Po drugie – prawidłowa pielęgnacja

Osłabione i wypadające włosy potrzebują specjalistycznej pielęgnacji. Warto zainwestować w dobry szampon hamujący wypadanie włosów oraz odżywkę. Tego typu kosmetyki zwykle sprzedawane są w zestawach. Jeżeli interesuje nas naturalna pielęgnacja, istnieją także domowe produkty na wypadające włosy. Skutecznym sposobem ograniczającym ten proces jest olej rycynowy. Wystarczy go lekko podgrzać, nałożyć na skalp głowy i wykonać delikatny masaż. Następnie należy owinąć głowę ręcznikiem i pozostawić na 1-2 godziny. Włosy myjemy łagodnym szamponem do całkowitego usunięcia oleju. Olej rycynowy możemy wzbogacić także olejkiem lawendowym, który również ogranicza wypadanie włosów.

Jeżeli boimy się przetłuszczonych włosów, możemy postawić na ziołowe wcierki lub płukanki. Przy wypadających włosach dobrym rozwiązaniem jest wcierka na bazie czarnej rzepy, którą stosuje się bezpośrednio na skalp, bez konieczności spłukiwania. Natomiast z płukanek ziołowych warto spróbować tych na bazie pokrzywy lub rozmarynu.

Po trzecie – delikatne traktowanie

Jeżeli włosy po ciąży są osłabione i skłonne do wypadania, warto im zaoszczędzić gwałtownych szarpnięć podczas układania fryzury. Dobrze jest zaopatrzyć się w szczotkę, która będzie łagodnie rozczesywała splątane pukle. Pamiętajmy, by nie rozczesywać włosów na mokro!

Szukasz naturalnym sposobów na piękne i zadbane włosy? Dowiedz się więcej o jamajskim olejku rycynowym.

Published: 15/09/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.