Jaki olej do olejowania włosów wybrać?
Kosmetyczne ABCWłosy

Jaki olej do olejowania włosów wybrać?

Olejowanie włosów jest jedną z prostszych i najbardziej skutecznych form pielęgnacji włosów. Pozwala na stosunkowo szybką regenerację zniszczonych i łamliwych włosów, a także rozdwojonych końcówek. Odpowiednio dobrany olej do olejowania…

Olejowanie włosów jest jedną z prostszych i najbardziej skutecznych form pielęgnacji włosów. Pozwala na stosunkowo szybką regenerację zniszczonych i łamliwych włosów, a także rozdwojonych końcówek. Odpowiednio dobrany olej do olejowania włosów sprawdzi się także przy pielęgnacji skalpu. Niestety nie ma jednego, uniwersalnego oleju, którzy pasowałby do każdego typu włosów. Jaki olej powinniśmy wybrać dla naszych włosów?Olej do olejowania włosów – który wybrać?

Do olejowania włosów możemy użyć niemal każdego oleju, są jednak takie, które są szczególnie polecane do regeneracji włosów:

  • Olej kokosowy – najczęściej stosowany olej do pielęgnacji włosów. Ma postać gęstego masła, które w kontakcie ze skórą dłoni szybko przyjmuje formę płynną. Łatwo rozprowadza się na włosach. Idealny dla włosów suchych i zniszczonych.
  • Olej ze słodkich migdałów – ma oleistą konsystencję i delikatny, słodko-gorzki zapach. Zwiera sporo witaminy A i E. Sprawdzi się przy włosach wymagających intensywnej regeneracji.
  • Olej arganowy – mercedes wśród olejków pielęgnacyjnych. Sprawdzi się niemal przy każdym rodzaju włosów.
  • Olej rycynowy – w odróżnieniu od wcześniej wymienionych, ten olej lepiej stosować na skalp, gdyż zapobiega wypadaniu włosów, a także skutecznie niweluje łupież.
  • Oliwa z oliwek – doskonale nawilża, jest jednak dosyć tłusta, więc poleca się ją do bardzo suchych włosów.

W przypadku olejowania włosów warto eksperymentować z różnymi olejami, wybór na rynku jest naprawdę duży. Być może dla naszych włosów korzystne okaże się stosowanie oleju z pestek moreli, jojoba, a może z kiełków pszenicy? Warto również tworzyć domowe mieszanki z olejów, które najbardziej służą naszym włosom. Niezależnie od typu oleju, warto postawić na te nierafinowane i sprawdzonego pochodzenia.

 

Olej dopasowany do typu włosów

Rodzaj oleju powinniśmy dobierać w zależności od typu włosów. Czym się kierować przy tym wyborze? Przede wszystkim stężeniem kwasów nasyconych i nienasyconych.

  • Posiadaczki włosów o niskiej porowatości (ciężkich i grubych) powinny wybierać oleje z przewagą kwasów nasyconych, które odpowiednio odżywią włosy, ale ich nie obciążą. W tym wypadku doskonale sprawdzi się ciężki olej kokosowy lub masło kakaowe.
  • Do włosów o średniej porowatości najlepiej stosować oleje z wysoką zawartością kwasów jednonienasyconych. Do tej grupy należy m.in. oliwa z oliwek, olej arganowy czy olej ze słodkich migdałów.
  • W przypadku włosów o wysokiej porowatości należy stosować oleje z przewagą kwasów wielonienasyconych, które dociążą puszące się włosy. Do tych olejów zaliczamy olej z pestek winogron, z kiełków pszenicy czy pestek dyni.

O tym, w jaki sposób olejować włosy i jak często powinniśmy wykonywać ten zabieg, dowiecie z naszego bloga.

 

Published: 07/09/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.