Jak wygrać walkę z cellulitem
Skóra

Jak wygrać walkę z cellulitem?

Zacznijmy od tego, że z cellulitem boryka się nawet około 90% dorosłych kobiet. I są to nie tylko zwykłe dziewczyny, stroniące od aktywności fizycznej i zdrowej diety, ale i wysokie,…

Zacznijmy od tego, że z cellulitem boryka się nawet około 90% dorosłych kobiet. I są to nie tylko zwykłe dziewczyny, stroniące od aktywności fizycznej i zdrowej diety, ale i wysokie, szczupłe modelki oraz wysportowane trenerki fitness. Choć nie powinien on być naszą zmorą i codziennym utrapieniem, co najmniej kilka razy w roku wypowiadamy mu wojnę. Nie popadajmy jednak w paranoję, ponieważ w wielu przypadkach nie mamy możliwości pozbycia się go w stu procentach. Co możemy zatem zrobić? Stosując odpowiednią pielęgnację, jesteśmy w stanie zmniejszyć skórkę pomarańczową na naszym ciele, przywracając swojej skórze jędrność i zdrowy wygląd. Oto kilka sposobów na to, jak stanąć w szranki z cellulitem.
Krok pierwszy: Odpowiednia dieta

Na początek powinniśmy zmienić nawyki żywieniowe – ograniczyć spożywanie niektórych produktów i wprowadzić do diety te pożądane. Dla dobra swojej skóry i własnego zdrowia warto zrezygnować z nadmiernej ilości soli, cukru i słodyczy, wysoko przetworzonych produktów, alkoholu, papierosów i kawy, tłuszczów zwierzęcych i produktów na bazie białej mąki.

W codziennym menu znaleźć powinny się z kolei warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, ryby, jajka, tłuszcze roślinne i zioła. Nie powinniśmy także zapominać o odpowiedniej ilości wody. Warto wypijać około 2 litrów dziennie. Proporcje te mogą zmienić się podczas upałów lub w dni, kiedy wykazujemy się większą aktywnością fizyczną.

Krok drugi: Regularna aktywność fizyczna w walce z cellulitem

Choć z cellulitem walczą również szczupłe dziewczyny, i w ich przypadku skuteczną bronią okaże się odpowiednia dawka aktywności fizycznej. Prawidłowo dobrane ćwiczenia nie tylko spalają tłuszcz, ale i ujędrniają ciało i usprawniają przepływ krwi i limfy, co skutkuje wygładzeniem nieestetycznych grudek.

Jaki sport pomoże nam uporać się w problemem? Najlepsze jest to, że właściwie każdy. Aby zadbać o swoją skórę, wybrać możemy zatem taką aktywność, która najbardziej nam odpowiada. Basen, rower, rolki, bieganie, fitness, tenis czy squash – decyzja należy do Ciebie. Ważne jednak, aby ruszać się minimum 3 razy w tygodniu – wówczas osiągniemy najlepsze efekty. Polecamy również różnicować treningi i stawiać czasami na aerobowe, a innym razem na siłowe i wzmacniające.

Krok trzeci: Właściwa pielęgnacja

W skutecznej walce z cellulitem pomoże nam przede wszystkim działanie kompleksowe. Oprócz odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej, zainwestować powinniśmy także w kosmetyki antycellulitowe. Będą one dobrym uzupełnieniem kuracji, sprawiając, że skóra stanie się gładka, napięta i jędrna. Nie musimy na szczęście wydawać na nie majątku. Nie patrzmy na marki, tylko na skład poszczególnych preparatów. Wybierzmy te, w których znajdują się: kofeina, algi, retinol, karnityna, żeńszeń lub miłorząb japoński.

Niektóre kosmetyki możemy również wykonać samodzielnie w zaciszu własnego domu. Na naszym blogu znajdziecie między innymi przepis na domowy peeling na uporczywy cellulit. Dobrze sprawdzą się również mieszanki, wykorzystujące zmielone ziarna kawy. Wystarczy połączyć je z wybranym olejem do ciała i wetrzeć w skórę.

Published: 05/10/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.