Zastosowanie oliwy z oliwek w codziennej pielęgnacji dłoni
Domowe receptury

Zabiegi z oliwy z oliwek na piękne dłonie

Oliwa z oliwek od wielu lat jest niezwykle popularną substancją, którą wykorzystuje się w lecznictwie, pielęgnacji i oczywiście podczas gotowania! Przygotowanie domowych zabiegów pielęgnacyjnych nie zabierają dużo czasu, a ich…

Oliwa z oliwek od wielu lat jest niezwykle popularną substancją, którą wykorzystuje się w lecznictwie, pielęgnacji i oczywiście podczas gotowania! Przygotowanie domowych zabiegów pielęgnacyjnych nie zabierają dużo czasu, a ich działanie doskonale nawilża skórę. Dziś opowiemy Wam o zastosowaniu oliwy z oliwek w codziennej pielęgnacji dłoni, a także przedstawimy kilka pomysłów na przygotowanie domowych zabiegów.

Optymalna pielęgnacja

Oliwa z oliwek szturmem zdobywa branżę kosmetyczną ze względu na swoje szerokie właściwości. Wielu kosmetologów zgadza się, że oliwa z oliwek extra virgin ma doskonałe właściwości w pielęgnacji suchej, delikatnej, naczyniowej skóry. Coraz częściej producenci kosmetyków wykorzystują oliwę z oliwek w składzie swoich kosmetyków.

Jakie właściwości ma oliwa z oliwek?

Oliwa z oliwek jest bogatym źródłem potasu, żelaza, a także fosforu. Ponadto ten śródziemnomorski olej roślinny w swoim składzie zawiera witaminy z grupy B, prowitaminę A, a także witaminę C i E. Jak już wcześniej wspominaliśmy oliwa z oliwek odmładza, nawilża i chroni skórę. Dlatego zabiegi z jej udziałem są tak popularne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zadbane i młode – skuteczna pielęgnacja

  • DOMOWE ZABIEGI Z OLIWY Z OLIWEK NA PIĘKNE DŁONIE

Pamiętajcie, że domowe zabiegi z oliwy z oliwek na piękne dłonie są niezwykle proste w przygotowaniu, a dodatkowo sporządzisz je z produktów, które znajdują się w Twoim domu. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji domowych zabiegów, które odżywią i nawilżą skórę Twoich dłoni.

  • PEELING Z OLIWY Z OLIWEK

Ten prosty zabieg z oliwy z oliwek na piękne dłonie nie tylko oczyści je i odżywi, ale również odpowiednio nawilży i wygładzi. Jak go zatem przygotować? Wystarczy abyś połączyła łyżkę oliwy z oliwek, kilka kropli soku z cytryny i łyżkę cukru. Wszystkie składniki starannie wymieszaj i następnie tak przygotowany peeling wcieraj przez kilka minut w swoje dłonie. Po kilku minutach opłucz dłonie pod ciepłą wodę i osusz je ręcznikiem. Pamiętaj żeby osiągnąć najbardziej pożądane efekty peeling powinnaś przeprowadzać raz na tydzień.

  • NAWILŻAJĄCA KĄPIEL

Aby przygotować nawilżającą kąpiel z oliwy z oliwek dla Twoich dłoni wystarczy abyś podgrzała w garnku dwie szklanki oliwy z oliwek. Kiedy oliwa będzie już ciepła przelej ją do miseczki. Następnie zanurz swoje dłonie w oliwie na 20-30 minut. W tym czasie możesz delikatnie wcierać oliwę w skórę Twoich dłoni. Na koniec dokładnie osusz swoje dłonie papierowym ręcznikiem i załóż bawełniane rękawiczki. Ten domowy zabieg z oliwy z oliwek na piękne dłonie najlepiej stosować przed snem lub jeżeli nie musisz opuszczać domu.

Maseczka na podrażnioną skórę

Jeżeli Twoja skóra dłoni wymaga regeneracji to doskonałym rozwiązaniem dla niej będzie łagodząca maseczka przygotowana z oliwy z oliwek oraz żółtek. Wystarczy abyś zmieszała 3 łyżki ciepłej oliwy z oliwek z płynnym żółtkiem. Po połączeniu składników nanieś je na skórę dłoni i owiń folią. Aby wzmocnić efekt swoje dłonie możesz przykryć ręcznikiem. Maseczkę pozostaw na 20 minut, a następnie zmyj ją dokładnie pod ciepłą wodą.

Published: 23/05/19

Comments are closed.