Zatrzymaj laktację dzięki tym wskazówkom

Dość trudno jest sobie wyobrazić, że po urodzeniu dziecka możliwe jest zatrzymanie produkcji mleka przez matkę. Owszem, istnieje możliwość zatrzymania laktacji, ale nie jest to tak łatwe, jak się wydaje.

Proces zatrzymania laktacji zależy od stanu piersi, rodzaju ciąży, a także od czasu, jaki dziecko potrzebuje na ssanie. Jeśli stoisz w obliczu trudnej sytuacji, to możesz zastosować kilka skutecznych sposobów na zatrzymanie laktacji.

Naturalne sposoby na zatrzymanie laktacji:

1. Jedz pożywne jedzenie

Jest to pierwsza i najważniejsza rzecz, którą matka musi przestrzegać, aby zatrzymać laktację. Można również jeść zdrowe i pożywne pokarmy podczas ciąży i okresu laktacji.

2. Zastosuj środki ziołowe

Środki ziołowe są najlepszymi sposobami na zatrzymanie laktacji, ale jeśli nie masz pomysłu to lepiej skonsultować się z lekarzem.

3. Unikaj picia alkoholu

Jeśli przyjmujesz alkohol w ciąży to nie jest to dobre dla Twojego dziecka, ponieważ może zaszkodzić płodowi. Dlatego należy unikać picia alkoholu, ponieważ zmniejszy to przepływ krwi w piersi i zmniejszy się podaż mleka.

4. Masuj swoje piersi

Można masować piersi, aby zmniejszyć dopływ mleka, ale trzeba pamiętać, że trzeba masować je delikatnie i stale przez krótki okres czasu.

5. Unikaj podnoszenia ciężkich przedmiotów

Jeśli wykonujesz ciężkie prace wtedy nie jest dobrym pomysłem podnoszenie rzeczy, ponieważ może to zmniejszyć przepływ krwi w piersi, a tym samym zmniejszy się podaż mleka.

6. Przyjmuj suplementy

Istnieją pewne suplementy, które mogą pomóc w zatrzymaniu laktacji. Są one następujące:

– Witamina A i E

– Wapń i żelazo

– Witaminy z grupy B

7. Używanie butelki z gorącą wodą

Nie ma wątpliwości, że można użyć butelki z gorącą wodą, aby zmniejszyć dopływ mleka.

8. Spanie przez 12 godzin

Jeśli odpoczywasz przez 8 godzin, a następnie budzisz się przez 4 godziny, to możesz czuć się głodna, a tym samym zmniejszy się podaż mleka.

9. Stosuj olejki ziołowe

Bardzo korzystne jest stosowanie olejków ziołowych na sutki. Pomoże to poprawić krążenie krwi, a tym samym podaż mleka będzie zwiększona.

Wnioski:

Tak więc, to było wszystko o tym, co zrobić, aby zatrzymać laktację. Istnieje wiele sposobów na zatrzymanie laktacji, ale większość z nich nie jest zalecana do stosowania. Lepiej więc skorzystać z powyższych wskazówek, które są łatwe i bezpieczne dla dziecka.