Jak pielęgnować skórę twarzy zimą?
Skóra

Zimowa pielęgnacja skóry twarzy

Zimową dbamy o to, aby się nie przeziębić, ubieramy się ciepło, suplementujemy witaminy. Pomyślałaś o swojej skórze twarzy? Ona również jest narażona na chłód, wiatr, opady śniegu. Jak ją odpowiednio…

Zimową dbamy o to, aby się nie przeziębić, ubieramy się ciepło, suplementujemy witaminy. Pomyślałaś o swojej skórze twarzy? Ona również jest narażona na chłód, wiatr, opady śniegu. Jak ją odpowiednio nawilżyć? Zimowa pielęgnacja skóry twarzy powinna odbywać w kilku krokach.
Jakie produkty wybrać?

Niektóre z nas używają identycznych produktów do pielęgnacji przez cały rok. Po co to zmieniać? Nasza cera potrzebuje innych składników odżywczych oraz odmiennego działania kremu czy serum w zależności od pory roku. Zimą jest ona narażona na przemrożenie, zaczerwienienia, popękane naczynka oraz przesuszenia. Trudno poradzić sobie z powstałymi zmianami, dlatego lepiej im zapobiegać. Pamiętaj, aby przed wyjście na zewnątrz natłuścić cerę. Sprawdzą się do tego bogate kremy nawilżające. Mogą zawierać one wazelinę, parafinę lub wosk pszczeli. Te składniki stanowią znakomitą ochronę dla płaszcza hydrolipidowego oraz warstwę rogową naskórka. Najlepiej postawić na kremy do cery suchej. Pamiętaj również o chronię słonecznej, w preparaty z filtrem warto inwestować przez cały rok. Zimą wystarczy krem na dzień z drobny SPF lub podkład z taką ochroną. Nocna pielęgnacja również powinna być bogata. Na noc możesz nałożyć serum regenerujące, aby wzmocnić działanie pozostałych kosmetyków.

Oczyszczanie cery zimą

Pamiętaj, że oczyszczanie twarzy jest ważne zawsze. Resztki makijażu, zaskórniaki są elementami bardzo niepożądanymi. Demakijaż jest bardzo ważny, ale należy unikać wysuszenia cery. Nie stosuj mocnych preparatów zawierających alkohol. Zwykłe mydło w kostce również nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż silnie przesusza skórę twarzy. W okresie zimowym postaw na mleczka lub inne delikatne produkty.

Zimowe zabiegi pielęgnacyjne

Zima to idealny czas, aby pomyśleć o dodatkowych zabiegach pielęgnacyjnych. Wielu metod nie możemy spróbować latem, ze względu na promienie słoneczne, opalanie skóry. Zimowe miesiące to świetny czas na złuszczanie martwego naskórka, zabiegi z użyciem kwasów oraz użycie lasera. Pamiętaj jednak o tym, aby nie narażać twarzy na mocny mróz po zabiegach silnie złuszczających. Nie zapominaj o wykonywaniu maseczek. Złagodzą one powstałe podrażnienia, a dodatkowo nawilżą skórę i dodatkowo odżywią. Wybieraj takie, które zawierają allantoinę, masło shea, kwasy owocowe, kwas hialuronowy oraz oleje roślinne.

Jeśli masz ochotę poznać więcej porad pielęgnacyjnych zapraszamy na naszego bloga.

Published: 21/12/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.