Poznaj żyworódkę w płynie i jej zastosowanie
Kosmetyczne ABC

Żyworódka w płynie – jakie ma zastosowanie?

Żyworódka to niezwykła roślina, która ma do zaoferowania znaczenie więcej niż popularny aloes. Okłady z jej liści czy spożywanie jej w formie płynów może wyleczyć choroby dróg oddechowych, przynieść ulgę…

Żyworódka to niezwykła roślina, która ma do zaoferowania znaczenie więcej niż popularny aloes. Okłady z jej liści czy spożywanie jej w formie płynów może wyleczyć choroby dróg oddechowych, przynieść ulgę w odczuwalnych bólach reumatycznych oraz może pomóc w walce z trądzikiem. Dziś skupimy się na zastosowaniu żyworódki w płynie.

Krótka historia żyworódki

Żyworódka (nazywana również kalanchoe, płodnolist) to niezwykła roślina z rodziny gruboszowatych, licząca kilkadziesiąt gatunków, występujących w tropikalnych częściach świata takich jak: Madagaskar, Azja, Australia czy Ameryka Środkowa. Charakteryzuje się pustą w środku łodygą, z kolei jej liście są grube, a kształtem przypominają łzy. Jako bogate źródło witaminy C, mikro- i makroelementów, wykazuje zdolności regenerujące, przeciwzapalne, a także immunostymulujące. Do najpopularniejszych odmian żyworódki zaliczamy: żyworódkę pierzastą (Kalanchoe Pinnata) oraz Daigremonta (Kalanchoe Daigremontiana).

Jakie ma właściwości lecznicze?

Żyworódka jest bogatym źródłem takich witamin i minerałów jak: mangan, miedź, selen, cynk, bor, glin, krzem, potas, wapń, żelazo jak i witaminy C. Wykazuje ona zdolność:

  • Bakteriobójczą,
  • Wirusobójczą,
  • Antygrzybiczną,
  • Przeciwzapalną,
  • Regenerującą,
  • Immunostymulującą.

SPRAWDŹ TAKŻE: Olej arganowy na twarz – skuteczna walka z bliznami i trądzikiem

Żyworódka w płynie: zastosowanie

Żyworódka w płynie ma zastosowanie w leczeniu zmian skórnych (m.in. trądzik), a także trudno gojących się ran, oparzeń, odleżyn, wrzodów na skórze, blizn pooperacyjnych, egzemy czy stanów zapalno-wysiekowych skóry. Pamiętajcie, że żyworódka działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Dzięki zawartości cynku, ta niezwykła roślina może regulować poziom sebum. Z kolei bor (który również jest wdzięcznym składnikiem żyworódki), działa antyseptycznie, przez co ściąga skórę.

Jak wygląda leczenie trądziku?

Żyworódka w płynie ma ogromne zastosowanie w leczeniu trądziku. Wystarczy regularnie smarować obszary skóry dotkniętych trądzikiem, sokiem z żyworódki. Czynność tą należy powtarzać kilka razy dziennie. W rejonach w których pojawiają się zmiany ropne, możecie przyłożyć nieduży listek pozbawiony błony, bądź gazik nasączony sokiem. Pamiętajcie, po kilku dniach stosowania z całą pewnością zauważycie zdumiewające efekty!

Poznaj RYCYNOWE, DOMOWE RECEPTURY!

Published: 26/02/20

Comments are closed.