Najlepsze domowe sposoby na czyraki

Słowo „czyrak” może brzmieć przerażająco i jest to bardzo bolesny stan skóry. Ale jeśli cierpisz z powodu czyraka, to nie jesteś sam. Czyrak to infekcja skóry, która rozwija się u podstawy mieszka włosowego. Może rozwijać się na skórze głowy, twarzy, szyi, ramion, klatki piersiowej, nóg i okolic narządów płciowych.

Czyraki są również znane jako „zapalenie mieszków włosowych”, „pryszcze”, „trądzik pospolity” i „cellulitis”. Są one spowodowane przez bakterie, które infekują mieszki włosowe i rozprzestrzeniają się na otaczające tkanki. Przyczyną czyraków jest rodzaj bakterii, która żyje w Twojej skórze.

W tym artykule omówimy różne rodzaje czyraków i ich domowe sposoby leczenia.

1. Ringworm

Ringworm to infekcja grzybicza, która rozwija się, gdy grzyb dostaje się do skóry przez drobne pęknięcia i szczeliny.

Grzybica zwykle występuje na podeszwach stóp i wokół skóry głowy. Powoduje swędzenie, łuszczenie się skóry, zaczerwienienie, a czasem powstawanie pęcherzy.

Środki domowe:

Istnieją dwa główne typy grzybicy – jeden to forma powierzchowna, która jest mniej zaraźliwa, a drugi to forma głęboka, która jest bardzo częstym typem grzybicy.

W przypadku formy powierzchownej, wymieszaj trochę sody oczyszczonej, soli Epsom i żelu aloesowego i zastosuj go na dotkniętym obszarze.

Dla głębokiej formy, trzeba wymieszać trochę mleka, ocet jabłkowy, i wody i zastosować go.

2. Pokrzywka

Pokrzywka jest rodzajem zapalenia skóry, które pojawia się jako małe czerwone guzki, które są swędzące. Może dotyczyć każdej części ciała, w tym oczu, ust i nosa.

Środki domowe:

Jeśli cierpisz na pokrzywkę to musisz zastosować pewien nacisk na guzek używając bandaża.

3. Świnka

Świnka jest chorobą zakaźną, która powoduje obrzęk ślinianek. Charakteryzuje się pojawieniem się spuchniętej szczęki i policzka.

Domowe sposoby:

Możesz zastosować ciepły kompres i użyć gorącego prysznica, aby uzyskać szybką ulgę.

4. Świerzb

Świerzb jest bardzo zakaźną chorobą, którą wywołuje maleńki roztocz o nazwie Sarcoptes scabiei. Jest on również znany jako wesz krabowa, ponieważ ma pokrycie przypominające muszlę.

Charakteryzuje się intensywnym swędzeniem, silnym podrażnieniem i zaczerwienieniem.

Domowe sposoby leczenia:

Jeśli cierpisz na świerzb to musisz zastosować roztwór olejku eukaliptusowego i oleju rycynowego w równych ilościach.

5. Opryszczka

Opryszczka jest infekcją wirusową, która powoduje pojawienie się wrzodów na skórze i błonach śluzowych. Jest również nazywana jako zimne owrzodzenia, pęcherze gorączkowe i opryszczka na ustach.

Środki domowe:

Istnieje wiele środków domowych, które mogą pomóc w pozbyciu się opryszczki. Oto niektóre z nich:

Wymieszaj 2 łyżki stołowe miodu