Najlepsze sposoby na pozbycie się zaskórników

Zaskórniki to te małe guzki, które pojawiają się na twarzy i sprawiają, że skóra wygląda matowo. Istnieją różne powody, które prowadzą do powstawania zaskórników, na przykład, możesz być uczulony na niektóre produkty spożywcze lub możesz cierpieć z powodu braku równowagi hormonalnej. Te zaskórniki powstają zazwyczaj, gdy produkcja oleju w gruczołach łojowych ulega zmniejszeniu.

Jak pozbyć się zaskórników?

Istnieje wiele domowych sposobów, które pomogą Ci pozbyć się zaskórników w krótkim czasie, oto najlepsza lista tych środków.

1. Białka jaj

Jeśli jesteś wegetarianinem, to nie martw się, białka jaj są najlepszą opcją, aby pozbyć się zaskórników. Zrób maskę z białek jaj i wymieszaj ją z sokiem z cytryny i miodem. Zastosuj mieszaninę na twarz przez 15 minut.

2. Apple Cider Vinegar (ocet jabłkowy)

Wymieszaj ocet jabłkowy z wodą i nałóż go na twarz i pozostaw na 10 do 15 minut. To usunie brud i martwe komórki i sprawi, że twoja twarz będzie wyglądać świeżo.

3. Miód

Nałóż miód na twarz i pozostaw na 30 do 40 minut. To pomoże Ci usunąć martwy naskórek i sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądać błyszcząco.

4. Cukier

Cukier jest bardzo skuteczny w pozbywaniu się zaskórników, więc staraj się używać cukru jak najczęściej.

5. Żółtko jajka

Zrób maseczkę z żółtka jajka i nałóż ją na twarz. Żółty kolor żółtka rozjaśni Twoją skórę i sprawi, że będziesz wyglądać świeżo.

6. Płatki owsiane

Zrób okład z płatków owsianych i nałóż go na twarz. Możesz dodać trochę żelu aloesowego, jak również. To sprawi, że twoja skóra będzie wyglądać jasne i czyste.

7. Sok z cytryny

Sok z cytryny jest jednym z najlepszych domowych sposobów na pozbycie się zaskórników. Wymieszać sok z cytryny i wody i zastosować go na twarzy przez 15 minut.

8. Mleko

Mleko jest bardzo przydatne, aby pozbyć się zaskórników. Zrób pastę z mleka i soku z cytryny i nałóż ją na twarz. To sprawi, że twoja skóra będzie wyglądać świeżo i jasno.

9. Soda oczyszczona

Jest to kolejny skuteczny i prosty środek, aby pozbyć się zaskórników. Namocz wacik w sodzie oczyszczonej i delikatnie pocieraj go na twarzy.

Wnioski:

Widzisz, że istnieją różne domowe sposoby na pozbycie się zaskórników, więc wybierz jeden z nich i zacznij go używać.