Jak pielęgnować włosy farbowane, aby zatrzymać kolor na dłużej
Włosy

Pilęgnacja włosów po farbowaniu – jak zatrzymać kolor na dłużej?

Na farbowanie włosów najczęściej decydujemy się, by zmienić dotychczasowy kolor. Niestety częsta koloryzacja negatywnie wpływa na kondycje włosów, osłabiając ich strukturę. Częściej ulegają one uszkodzeniom, łamią się i są przesuszone….

Na farbowanie włosów najczęściej decydujemy się, by zmienić dotychczasowy kolor. Niestety częsta koloryzacja negatywnie wpływa na kondycje włosów, osłabiając ich strukturę. Częściej ulegają one uszkodzeniom, łamią się i są przesuszone. W efekcie kolor szybko płowieje i konieczna jest kolejna koloryzacja. Co zrobić, by utrzymać farbowane włosy w dobrej kondycji i cieszyć się intensywnym kolorem na dłużej?
Po pierwsze – odpowiednie kosmetyki

Najprostszym sposobem na pielęgnację włosów farbowanych jest stosowanie odpowiedniej linii kosmetyków. W drogeriach dostępny jest szeroki wybór szamponów i masek dedykowanych włosom po koloryzacji. Warto stosować wszystkie kosmetyki z danej linii, gdyż wzajemnie się one uzupełniają, dając wymierne efekty. Kosmetyki te są zwykle łagodniejsze w działaniu – delikatnie oczyszczają i nawilżają włosy, nie uszkadzając ich naturalnej bariery ochronnej. Szczególnie ważna jest odżywka do włosów lub opcjonalnie maseczka, które są bogate w hydrolizaty protein i witaminy wzmacniające strukturę włosów.

Po drugie – łagodna stylizacja

Codzienne suszenie włosów i prostowanie nie sprzyja dobrej kondycji naszych włosów. Jeśli to możliwe, powinniśmy ograniczyć te zabiegi do niezbędnego minimum – to zalecenie dotyczy tak naprawdę każdego rodzaju włosów. Idealnym rozwiązaniem jest pozostawienie włosów do naturalnego wysuszenia, jednak mało kto ma na to czas. Optymalnym rozwiązaniem jest suszenie włosów za pomocą chłodnego nawiewu. Jeżeli jednak nie możemy się obejść bez stylizacji, pamiętajmy o stosowaniu kosmetyków termoochronnych, które zabezpieczą włosy przez wysoką temperaturą. Końcówki włosów możemy również zabezpieczyć olejem kokosowym lub z pestek malin.

Po trzecie – naturalna pielęgnacja w domu

Jeżeli sklepowe odżywki i maseczki to dla naszych włosów za mało, w pomocą przychodzą domowe receptury, bogate w składniki odżywcze i witaminy. Jeżeli farbowane włosy są suche i osłabione, z pewnością przyda się im olejowanie. O tym, jakich olejów możemy użyć do tego celu przeczytacie na naszym blogu. Olej, choć tłusty, nawilży włosy i wzmocni ich strukturę. Możemy go nałożyć na całą długość włosów wraz ze skalpem lub stosować na wybrane partie. Nakładamy go na 2-3 godziny przed planowanym myciem, najlepiej zawijając głowę w ręcznik. Skutecznym sposobem na nawilżenie włosów są również domowe maseczki na bazie produktów spożywczych. Receptury na takie domowe kosmetyki znajdziecie w pozostałych wpisach. Zapraszamy do lektury!

Published: 16/09/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.