Wpływ szałwii lekarskiej na siwe włosy
Włosy

Szałwia lekarska na siwe włosy

Na swoich włosach zauważyłaś pierwsze objawy starzenia? Póki co są to tylko pojedyncze włosy, mimo wszystko chciałabyś je jakoś przyciemnić. Z jednej strony nie chcesz ich farbować, ale z drugiej…

Na swoich włosach zauważyłaś pierwsze objawy starzenia? Póki co są to tylko pojedyncze włosy, mimo wszystko chciałabyś je jakoś przyciemnić. Z jednej strony nie chcesz ich farbować, ale z drugiej wiesz, że to tylko kwestia czasu. A może tak zacząć od naturalnych metod? Szałwia lekarska na siwe włosy to idealnie rozwiązanie o którym opowiemy w dzisiejszym artykule!

Kilka słów o szałwii lekarskiej

Szałwia lekarska (Salvia Officinalis) to znane i cenione zioło lecznicze, wywodzące się z rodziny jasnotowatych. Uprawiana w wielu regionach świata, a pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. W swoim składzie zawiera odkażające olejki eteryczne, garbniki katechinowe, kwasy fenolowe i triterpenowe, sole mineralne, fitosterole, witaminy B, C oraz flawonoidy. Najbardziej cenioną częścią szałwii, są jej liście, które są wykorzystywane do produkcji kosmetyków.

Jakie właściwości wykazuje?

Szałwia lekarska wykazuje właściwości dezynfekujące i przeciwzapalne. Te dwie cechy sprawiają, że jest ona tak często wykorzystywana w produkcji kosmetyków przeciwłupieżowych. Ponadto szałwia wykazuje działanie przeciwłojotokowe, odkaża skórę głowy, zapobiega podrażnieniom. Przyciemnia włosy, wygładza je i nadaje im blasku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak pielęgnować włosy po dekoloryzacji?

Szałwia lekarska na siwe włosy

Aby ukryć pierwsze siwe włosy szałwia lekarska jest idealnym rozwiązaniem. Możecie postawić na naturalnie kosmetyki, które w składzie zawierają szałwie. Pamiętajcie, że tu obowiązuje zasada – im prostszy skład, tym lepiej! Olejki, jak na przykład olejek rycynowy z szałwią, który przyciemnia siwe włosy to również dobra decyzja. Oprócz kosmetyków, olejków równie skuteczne są domowe wcierki, o których musieliśmy wspomnieć.

Jak przygotować wcierkę?

Szałwia lekarska na siwe włosy to idealna, naturalna metoda! Nie osłabia cebulek, a może trwale przyciemnić siwe włosy. Oczywiście aby osiągnąć najbardziej pożądane efekty należy wcierkę stosować regularnie. Jak ją przygotować? Potrzebne będą: liście pokrzywy, czarna herbata i oczywiście szałwia lekarska. Wymieszaj dwie łyżki suszonej szałwii z dwoma łyżkami czarnej herbaty i liśćmi pokrzywy. Następnie zalej mieszankę wrzącą wodą, przykryj i pozostał ją na całą noc przy grzejniku. Kiedy napar ściemnieje należy przecedzić go z suszy i odstawić na kilka dni do lodówki. Mieszankę rozprowadzamy na siwych włosach za pomocą wacika. Pozostawić na włosach do wyschnięcia. Wcierkę należy stosować regularnie, aż zamierzony efekt nie zostanie osiągnięty.

Szukasz naturalnych sposobów na utrzymanie swoich włosów w odpowiedniej kondycji? Zapoznaj się z działem!

Published: 19/11/19

Comments are closed.