Top 9 skuteczne porady, aby pozbyć się pryszczy

Czy kiedykolwiek widziałeś dziewczynę z doskonałą skórę, ale wydaje się, że ma pryszcze na twarzy, jeśli widziałeś taką dziewczynę to pierwszą rzeczą, która uderzy twój umysł jest to, że ma problem z pryszczami.

Pryszcze są jednym z powszechnych problemów napotykanych przez prawie wszystkich. Pryszcze mogą być łatwo traktowane przez zastosowanie dobrego domu remedium.

Ale pytanie jest, jak leczyć pryszcze w skuteczny sposób? Jeśli nie wiesz, to jestem tutaj, aby powiedzieć, że to nie jest trudne, jak to brzmi. W rzeczywistości istnieją pewne domowe sposoby na pryszcze, które sprawią, że zapomnisz o problemach.

Oto skuteczne wskazówki, jak pozbyć się pryszczy:

Porada 1:

Weź łyżeczkę surowego białka jajka i dodaj do niego pół filiżanki soku z cytryny. Upewnij się, że nie mieszasz żółtka z jajkiem. Teraz zastosuj tę mieszaninę na dotkniętym obszarze. Pomoże to w zmniejszeniu rozmiaru pryszcza.

Porada 2:

Weź mały wacik i wymieszaj szczyptę soli z sokiem z cytryny. Nałóż tę mieszankę na dotknięty obszar 2 do 3 razy i pozostaw na 10 do 15 minut. Teraz wyczyść go letnią wodą. Pomoże to w zabiciu bakterii obecnych w pryszczu.

Porada 3:

Wymieszaj dwie łyżeczki sody oczyszczonej i dwie łyżeczki miodu i zrób pastę. Nałóż tę pastę na dotknięte miejsce i pozostaw na 15 minut. Wyczyść go wilgotną ściereczką i nałóż krem nawilżający.

Porada 4:

Wymieszaj szczyptę kurkumy w proszku i kilka kropli olejku z drzewa herbacianego i zrób pastę. Nałóż ją na dotknięty obszar i masuj przez 10 do 15 minut.

Wskazówka 5:

Wymieszaj szczyptę cukru i kroplę olejku z drzewa herbacianego i zrób pastę. Nałóż ją na dotknięty obszar i pozostaw na 15 minut.

Wskazówka 6:

Wymieszaj dwie łyżeczki octu, dwie łyżeczki sody oczyszczonej i jedną łyżeczkę miodu. Zrób pastę i nałóż ją na dotknięty obszar.

Wskazówka 7:

Wymieszaj dwie łyżki oleju kokosowego i jedną łyżkę soku z cytryny i zrób pastę. Nałóż ją na dotknięty obszar i masuj przez 5 do 10 minut.

Wskazówka 8:

Wymieszaj odrobinę wody różanej i miodu i zrób pastę. Nałóż ją na dotknięty obszar i pozostaw na 20 minut.

Wskazówka 9:

Wymieszaj szczyptę sody oczyszczonej i niewielką ilość olejku z drzewa herbacianego i zrób pastę. Nałóż ją na dotknięty obszar i pozostaw na 15 minut.

Wnioski:

Tak więc, są to skuteczne wskazówki, aby pozbyć się pryszczy. Wszystkie wskazówki są proste i łatwe w użyciu. Ale nie używaj ich przez długi czas, ponieważ sprawi, że problem pryszczy będzie gorszy.