Czy olejek miętowy rzeczywiście działa?
Włosy

Jak przyśpieszyć naturalny porost włosów?

Przywiązujesz ogromną wagę do właściwej pielęgnacji włosów. Niestety, mimo Twoich starań, nie rosną tak szybko, jakbyś tego chciała. Pewnie zastanawiasz się co jeszcze mogłabyś zrobić, aby przyśpieszyć ich wzrost. My…

Przywiązujesz ogromną wagę do właściwej pielęgnacji włosów. Niestety, mimo Twoich starań, nie rosną tak szybko, jakbyś tego chciała. Pewnie zastanawiasz się co jeszcze mogłabyś zrobić, aby przyśpieszyć ich wzrost. My znany odpowiedź – olejek miętowy. To właśnie on gra pierwsze skrzypce, w dzisiejszym artykule.

Co wpływa na tempo wzrostu włosa?

Dobre pytanie. Tempo wzrostu włosów jest zależne od wielu czynników do których należą: wiek, geny, gospodarka hormonalna, stan zdrowia, nawyki żywieniowe. Musicie pamiętać, że włosy nie rosną w równym tempie. O tym decyduje między innymi struktura pojedynczego włosa, a także pigment. Tak naprawdę każdy włos to zrogowaciały naskórek, powstający z komórek nagromadzonych w mieszku włosowym. Oczywiście każdy włos posiada cebulkę, która jest rozszerzeniem korzenia. To właśnie w niej znajdują się aktywne komórki macierzyste włosa, dzięki którym rośnie. Taka budowa włosa decyduje czy jest on podatny na działanie czynników zewnętrznych – chemicznych, termicznych, a nawet mechanicznych.

Jak szybko rosną włosy?

Statystycznie, u każdej ludzkiej istoty włos rośnie blisko 0.35 mm dziennie, co w skali całego miesiąca daje jeden centymetr. Pamiętajcie, że to tylko ogólne statystyki. Zatem u jednych włosy będą rosnąć szybciej, a u drugich nieco wolniej. Czy można na to jakoś wpłynąć? Zdecydowanie. Włosy rosną szybciej gdy są zdrowe i silne. Właśnie w tym przypadku ich właściwa pielęgnacja odgrywa tak kluczową rolę. Dostarczenie niezbędnych składników odżywczych (m.in. żelazo, cynk, miedź, witaminy: A, B6, E, z grupy B), może się przyczynić do tempa ich wzrostu.

Nie możecie również pominąć znaczenia zbilansowanej diety, bogatej w białka, witaminy i minerały, a także domowych receptur jak maski czy odżywki do włosów na bazie naturalnych składników (bez silikonu). Dbajcie o właściwe nawadnianie organizmu (co najmniej 2 l wody dziennie). Jak ognia unikajcie suszenia, prostowania czy kręcenia włosów. Warto również pokusić się o masaż głowy – zgadza się, ma on zbawienny wpływ na włosy. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie poruszyli kwestii olejków, które wpływają na porost włosów. Jednym z nich jest olejek miętowy.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jak dbać o końcówki włosów?

Olejek miętowy na porost włosów

Olejek miętowy jako olejek eteryczny wykazuje działanie rozgrzewające, tym samym pobudza krążenie skóry głowy. Oczywiście, aby osiągnąć pożądane efekty, należy go stosować regularnie, w małych ilościach i nie bezpośrednio na skórę. Stosując się do tych wskazówek, Twoje włosy będą rosnąć znacznie szybciej! Olejek miętowy możesz stosować na całej skórze głowy, czy w określonych miejscach (np. na zakolach).

Jak stosować?

Przygotujcie olejek miętowy, a także olej bazowy. Połączcie dwie łyżki oleju bazowego z 2-3 kroplami olejku z mięty pieprzowej lub 5-6 kropli olejku z mięty pospolitej. Jeżeli chcecie otrzymać więcej mieszanki, podwajajcie powyższe proporcje. Przed pierwszym użyciem, obowiązkowo przeprowadźcie próbę. Wcierajcie mieszankę w skórę czoła. Jeżeli nie piecze i nie jest mocno zaczerwieniona możecie wykorzystać mieszankę z oleju miętowego bezpośrednio na włosy.

Otrzymaną mieszankę wcierajcie bezpośrednio w skórę głowy, kolistymi ruchami. Mieszankę trzymajcie godzinę na włosach. Następnie spłukujcie po godzinie. Możecie ją stosować 2-3 w tygodniu, nie więcej.

Zadbaj o WŁOSY i poznaj nasze metody!

Published: 28/01/21

Comments are closed.